Koks Kristaus kūnas yra teikiamas per komuniją?

Paklausė Tema: Komunija
Visas-Pilnas Kristus. Kaip Dievas ir žmogus. Tik koks tada Jo kūnas yra sakramentiniu būdu? Žmogus sudarytas iš audinių ir t.t. Jono evagelijoje šeštame skyriuje kalbame apie Kristaus kūną:

 51 Aš esu gyvoji duona,
nužengusi iš dangaus.
Kas valgys šią duoną –
gyvens per amžius.
Duona, kurią aš duosiu,
yra mano kūnas už pasaulio gyvybę.
...
„Iš tiesų, iš tiesų sakau jums:
jei nevalgysite Žmogaus Sūnaus kūno
ir negersite jo kraujo,
neturėsite savyje gyvybės!
54 Kas valgo mano kūną
ir geria mano kraują,
tas turi amžinąjį gyvenimą,
ir aš jį prikelsiu
paskutiniąją dieną.
55 Mano kūnas tikrai yra valgis,
ir mano kraujas tikrai yra gėrimas.
56 Kas valgo mano kūną
ir geria mano kraują,
tas pasilieka manyje, ir aš jame.
57 Kaip mane yra siuntęs gyvasis Tėvas
ir aš gyvenu per Tėvą,
taip ir tas, kuris mane valgo,
gyvens per mane.[i5]
58 Štai duona,
nužengusi iš dangaus!
Ji ne tokia,
kokią protėviai valgė ir mirė.
Kas valgo šią duoną – gyvens per amžius“.

51 eilutėje Jėzus sako, kad duos savo kūną. Jį atidavė ant kryžiaus.  Jei Jis teikiamas per komunija kaip sako Paulius „Tai yra mano kūnas už jus“ (1 Kor 11, 24), tai ka reiskia sios Jono e skyriuas eilutes :
 62 O kas būtų, jei pamatytumėte Žmogaus Sūnų, užžengiantį ten, kur jis buvo pirmiau?!
63 Dvasia teikia gyvybę,
o kūnas nieko neduoda.
Žodžiai, kuriuos jums kalbėjau,
yra dvasia ir gyvenimas.

Dvasia teikia gyvybę  atitiknka 1 Kor 15, 45 :"Taip ir parašyta: Pirmasis žmogus Adomas tapo gyva būtybe; paskutinis Adomas tapo gyvybę teikiančia dvasia."
Velgi negalima tapatinti siu eiluciu, nes Dvasia nera tas pats kas Jezaus Kristaus kunas. KORINTIECIAMS buvo rasyta ne ape tai.

toliau del "o kūnas nieko neduoda."
"Kristus ir eucharistija" knygoje randu toky teiginy:
"Kai Jėzus sako, kad “kūnas nieko neduoda”,
jis nekalba apie savo Kūną. Jis čia kalba apie kūną,
kuris yra minimas Jono 1, 14 ir 3, 6".  Koks skirtumas tarp Kristaus Kuno ir kraujo Jono 6 skyriaus 53-57 eiluciu ir Jono 1, 14 ir 3, 6 eiluciu.
Kai Jezus pasake:
 "Dvasia teikia gyvybę,
o kūnas nieko neduoda.
Žodžiai, kuriuos jums kalbėjau,
yra dvasia ir gyvenimas."
ir Jono 6,53-57 tarsi priestarauja.

Ir galutinai. Kristus yra ir zmogus ir Dievas. Priimant komunija priimama ir Kristaus zmogyste. Zmogyste turi audinius, zmogaus kuno substancija. Man tai kvepia kanibalizmu. "Dvasia teikia gyvybę,o kūnas nieko neduoda" kalba, kad Dvasia suteikia Kristaus kuna, o ne kad kuna valgau burna arba, kad duona tampa kunu. Kristaus kunas ir kraujas tampa valgiu ir gerimu, kurie priima per Dvasia, nes kuna valgant substanciskai mes nieko negausim, todel ir Jezus pasake: "O kas būtų, jei pamatytumėte Žmogaus Sūnų, užžengiantį ten, kur jis buvo pirmiau?!" aiskiai kalba ape savo zengima y dangu. Tad Dvasia teikia gyvybe, kuria ima is Kristaus kuno ir kraujo, esancio danguje.
Tai koks tada Kunas ir Kraujas teikiamas per komunija?
Apastalas Tomo pavyzdys : jono 20,27 Paskui kreipėsi į Tomą: „Įleisk čia pirštą ir apžiūrėk mano rankas. Pakelk ranką ir paliesk mano šoną; jau nebebūk netikintis – būk tikintis“. Jezaus Kunas yra tikras, relus, kaip ir kiekvieno zmogaus, tik JO be nuodemes ir mirtis Jam nebeturi galios.

Tai kaip ir koks Kunas suteikiams, kai teikiama komunija? Jeigu mes valgome Kristaus kuna tiesiogine to zodzio prasme, tai gryniausias kanibalizmas. O jei mistinis, tai tokio nearandu biblijoje. Kristus turi kuno forma, jis nera vaiduoklis.


prasau atsakymo be katekizmu citatu, nes dazniausiai jos man nieko neatsako. Jau ju as prisikaites per akis. Mano tiklslas netiketi visokiausiomis nesamonemis. As tikesiu tik tiesa o ne filosofija ir t.t
aciu

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Skaityti Šventąjį Raštą, o juo labiau, vadovautis juo, reikia atitinkamo pasirengimo, (plg. Žyd 5, 11-14). Jūsų atveju gavosi kažkoks be minties ir sistemos citatų kratinys, kuriame nėra į ką atsakyti. Ieškant atsakymo reikėtų pradėti nuo to, ką apie Švenčiausiąjį Sakramentą, Mišių auką ir kitus dalykus moko Katekizmas, tada pereiti prie rimtesnės literatūros. Prieš cituojant Šventojo Rašto tekstus būtina pastudijuoti bent jau Bendrąjį Įvadą ir Specialiuosius: į Naująjį ir Senąjį Testamentus, taip pat apie temas, kurias ruošiatės nušviesti ŠR citatomis, pasigilinti teologijoje. Tada jau įmanoma užduoti logišką klausimą Jūsų naudotu metodu.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...