Atsakymas trumpas ir labai aiškus: N E G A L I !!!!
Keistas požiūris į Krikštą: svarbiau mano kaprizai („Kitu atveju nekrikstysiu savo vaiko, kol ta mergaite " nesubres".“), o ne nekrikštyto vaiko amžinoji laimė ir gerovė!!!!
delalės žemiau:
Kanonų Teisės kodeksas
[...]
I SKYRIUS. KRIKŠTAS
[...]
IV SKIRSNIS. Krikštatėviai
Kan. 872. Krikštijamajam, kiek tai įmanoma, parenkamas krikštatėvis, kurio pareiga padėti suaugusiam krikštijamajam krikščioniškos iniciacijos metu ir atnešti krikštui krikštijamą kūdikį drauge su jo tėvais bei rūpintis, kad pakrikštytasis gyventų krikščionišką gyvenimą, suderinamą su krikštu ir rūpestingai vykdytų su juo susijusias pareigas.
Kan. 873. Leidžiama kad būtų tik vienas krikštatėvis ar krikštamotė arba krikštatėvis ir krikštamotė kartu.
Kan. 874:
§ 1. Būtina, kad asmuo, norintis tapti krikštatėviu, atitiktų šias sąlygas:
(1) jį būtų parinkęs pats krikštijamasis, jo tėvai ar juos atstojantys asmenys, arba, tokių nesant, klebonas arba krikšto teikėjas. Pariktasis privalo suvokti šias pareigas bei turėti intenciją jas tinkamai vykdyti;
(2) būtų sulaukęs šešiolikos metų amžiaus, nebent diecezijos vyskupas būtų nustatęs kitą amžiaus ribą arba klebonas ar sakramento teikėjas manytų, kad, esant teisingai priežasčiai, reikia padaryti išimtį;
(3) būtų katalikas, jau priėmęs sutvirtinimą bei šventosios Eucharistijos sakramentą, gyvenantis pagal tikėjimą bei dabar prisiimamas pareigas;
(4) nebūtų suvaržytas kokios nors teisėtai uždėtos ar paskelbtos kanoninės bausmės;
(5) nebūtų krikštijamojo tėvas ar motina.
§ 2. Pakrikštytajam, priklausančiam nekatalikiškai bažnytinei bendruomenei, leidžiama būti tik krikšto liudytoju drauge su krikštatėviu kataliku.
• Kanonų Teisės kodeksas ir komentarai:
http://iteadjmj.com/LIBROSP/cickodeksas.pdf
ir
http://k.meilius.home.mruni.eu/?page_id=25
Apimtis nemenka, bet proga sužinoti daug ir kitų BŪTINŲ ŽINOTI naudingų ir išganingų dalykų...