Ką reiškia piktžodžiavimo Šventajai Dvasiai nuodėmė ir kodėl, anot Jėzaus, ji nebus atleista nei esamame nei būsimame gyvenime?

Paklausė anonimas Spalio 22, 2011 Tema: Nuodėmė
Vienoje iš Evangelijų taip yra kalbama, jog jei piktžodžiauji prieš Dievą Tėvą ar Sūnų, tai atleista bus, bet jei piktžodžiauji prieš Šventąją Dvasią, atleista nebus nei esamame nei būsimame gyvenime. Ar tai reiškia, jog piktžodžiavimas Šventajai Dvasiai gali būti kaip tiesioginis demonų apsėdimas pasireiškiantis psichikos ligomis iki pat mirties. Juk piktžodžiauti Šv. Dvasiai, tai vos ne tas pats kas šauktis demono, ar ne? Tiesiog kaip pasireiškia ši nuodėmė, ir kodėl ji neatleidžiama? Galbūt čia ir išpažintis nepadės?

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Gintaras OFS Gruodžio 5, 2011
"Nuodėmė pirš Šventąją Dvasią" yra tada, kai žmogus nesigaili dėl savo nuodėmių.
Atsakė kun. Arūnas Spalio 11, 2013

Sveiki,

Katekizmas apie tai

 

1864  „Kiekviena nuodėmė ir piktžodžiavimas bus žmonėms atleisti, bet piktžodžiavimas Dvasiai nebus atleistas“ (Mt 12, 31).100 Dievo gailestingumui nėra ribų, bet kas sąmoningai neatgailaudamas atmeta Dievo gailestingumą, tas išsižada nuodėmių atleidimo ir Šventosios Dvasios dovanojamo išganymo.101 Toks užsispyrimas gali padaryti atgailą neįmanomą iki mirties ir nuvesti į amžiną pražūtį.

Užduoti Klausimą

Temos


...