Ar ne nuodėmė skolinti už palūkanas ?

Paklausė Mindaugas7 Lapkričio 27, 2017 Tema: Visi kiti
GJK,

Ar nenusideda krikščionis, jei skolina pinigus savitarpio paskolų platformose (www.finbee.lt;www.paskoluklubas.lt ir pan.) ir už paskolintus pinigus gauna palūkanas ? Ar nenusideda dėdamas į banką indėlį už palūkanas, naudojantis lizingo paslaugomis ? Investuodamas ?

Skirtinguose kontekstuose minimos palūkanos ir ST be NT, pvz.: Lk 19,23 "Tai kodėl neleidai mano pinigų apyvarton, kad sugrįžęs išreikalaučiau su palūkanomis?" Arba: Ez 18,8  "jei jis už palūkanas neskolina ir nelupikauja, nuo neteisybės savo ranką sulaiko, teisingą nuosprendį daro žmonėms susiginčijus;" Ez, 18,13 "skolintų už palūkanas ir lupikautų, – nejaugi jis liks gyvas? Jis negyvens! Jis padarė visus tuos bjaurius nusikaltimus, – jis tikrai mirs, jo kraujas kris ant jo paties.:.

Pagarbiai,
Mindaugas

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Gruodžio 7, 2017
Senajame Testamente minimi įstatymai apie palūkanas buvo skirti tų laikų žmonėms ir siekė apsaugoti nuo neteisingo tarpusavio išnaudojimo. Vadinami disciplininiai Biblijos, ypač Senojo Testamento, įstatymai šiandien nesaisto, nebent būtų dabar veikiančiomis Bažnyčios įstatymų normomis įsakyti. Jūsų nurodyti pelno įrankiai yra pakankamai apsaugoti nuo neteisybės ir apmokestinti, todėl taip užsidirbti nuodėmės nėra.
Užduoti Klausimą

Temos


...