Patriotizmas

Paklausė anonimas Kovo 28, 2018 Tema: Religija
Ar nuodėmė yra nebūti patriotu? Aš nesmerkiu savo šalies bet ir jos neaukstinu. Ar nuodėmė labiau mylėti kita šalį negu savo?
Ačiū už atsakymą
Komentavo Orchus Kovo 29, 2018
„Tėvynė, kaip ir motina, tik viena...
Kas nori turėti dvi tėvynes, neturi nė vienos“

Retorinis klausimas: Ar nuodėmė labiau mylėti kita motina negu savo?
Komentavo Algizz Kovo 29, 2018
Kodėl reikia mylėti šalį? Nesuprantu kaip galima mylėti valstybines institucijas, teismus, savivaldybes, seniūnijas, žemę, kuri priklauso žemvaldžiams.
Komentavo TomasG Kovo 30, 2018
Nera tokios nuodemes. Niekur neparasyta, kad nuodeme nemyleti Tevynes. Komunijos gali prieiti.
Zemiska Tevyne yra zeme. Zeme, kurioje tu vaikstai ir gali kalbeti gimtaja kalba ir niekas taves neprivers kalbetu rusiskai ar angliskai. Zeme, kurioje tu nueini i parduotuve ir jei kasininke tau pasako kazka uzsienio kalba, tu gali drasiai atsakyti : as nesuprantu ka jus sakote, kalbekite lietuviskai arba kvieskite verteja. Zeme, kurioje tu esi bendrasavininkas, kur visas pasaulis zino, kad cia pries 200 pries 500 pries 1000 metu gyveno tie, kuriu tu esi palikuonis. Kai zemiskos Tevynes neturesim, galesim myleti jos prisiminima. O galva guldyt, krauja liet, mokescius moket, nuoskaudas kest niekam tikrai nesinori.
Apie Dangiska Tevyne geriau butu kalbeti. Bet ir cia gali prireikt ir galva paguldyt ir krauja savo praliet, o mokestis lengvas - tikejimas, viltis ir meile.
Komentavo Πέτρος Kovo 30, 2018
Gerbiamasis, nuodėmė yra, kai eini prieš save, prieš savo sąžinę. Ar tai galima taikyti patriotizmui?
Patriotizmas yra "reklamuojamas" valstybėse, turinčiose daug vidinių problemų ir nesugebančių jas spręsti.

Tautiškumas, pilietiškumas, patiotiškumas - tai sąvokos, kurias nuolat gvildena mažos, silpnos tautos, norėdamos, nors savo viduje atrodyti ir įrodinėti vieni kitiems esą "stiprūs" bei "kilnūs".
Esu po pasaulį keliavęs, tačiau, patikėkite manimi, nė karto, NĖ KARTO, neteko man matyti tokios tautos, kuri per galvą verstųsi dėl savo tautinės, patriotinės ideologijos, kaip lietuviai.
Nei Portugalijoje, nei Tailande, nei Indijoje, ar tuo labiau Prancūzijoje, Italijoje, Švedijoje ar Norvegijoje žmonės nėra "išprotėję" dėl savo "tautinių vertybių" kaip Lietuvoje.

Kad nebūti patriotu yra nuodėmė - labai kvailas tvirtinimas ir su tikėjimu Dievu tai visiškai nesusiję.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 8, 2018
Tėvynės meilė yra giliai susijusi su meile žmogui. Meilė nėra įsimylėjimas, o gyvenimo nuostata veikti taip, kad tam, kurį myli, būtų geriau nuo Jūsų, o ne blogiau. Jei tokią nuostatą turite - viskas tvarkoj.
Užduoti Klausimą

Temos


...