Dvasingumas (III)

Paklausė Πέτρος Balandžio 19, 2018 Tema: Religija
Atsakymas, sakyčiau, labai diplomatiškas :))
Dar kartą klausti, manau, būtų nei protinga, nei etiška :)

Į šį klausimą atsakė vienas iš šiandieną šviesiausių bei išmintingiausių pasaulyje žmonių - Dalai Lama:
"- Be jokios abejonės, svarbesnis yra sekuliarus dvasingumas!"

Vis mąsčiau kaip tai paaiškinti(?)
Sekuliarus dvasingumas kyla natūraliai, iš žmogaus vidaus, iš pačio žmogiškumo; sekuliarus dvasingumas yra visiškai laisvas ir susijęs su humanistinėmis vertybėmis - meile, kantrybe, atleidimu, užuojauta, atsakomybe bei rūpesčiu kitais.
O religinis dvasingumas yra sisteminis ir nelaisvas - visada apribotas taisyklėmis bei įvairiais nurodymais bei įsakymais.
Taip, kaip žmogus turi būti dvasingu, taip žuvis turi būti vandenyje; tik jei kalbėti apie religinį dvasingumą - žuvis vandenyje plaukios akvariume, o jei kalbėti apie sekuliarų dvasingumą - žuvis plaukios vandenyne.
Štai ir visas skirtumas paprastai ir aiškiai, ir... vaizdžiai :)

Ar sutinkate? :)
Susijęs su atsakymu į klausimą: Dvasingumas (II)
Komentavo TomasG Balandžio 23, 2018
Deja ne. Jusu aukstinamas sekuliarus dvasingumas tyras ir nekaltas nuosirdus kylantis is prigimties todel nevarzomas ir be to dar ir vaikiskas nes neiesko Dievo. Toks dvasingumas lygtai grazus taciau lieka savitikslis. Nes ten kur rasote: meile kantrybe ir tt tai del ko? Del ko as kantrus kitam? Del pacio saves? O kuriu galu as turiu kitam atleisti? Del ko? Sekuliarumas i tai neatsakys. Nes Jus kalbat apie vidu kaip toki ir tiek. Ties vidumi baigiasi sita teorija. Ir tik kai vaikas prades kelt klausima ; o kas ten viduj , is kur is vidaus kyla mano dvasingumas? Ir kai gaus atsakyma kad is Dievo yra dvasingumas, del Dievo tiktai verta kitam atleisti ir kenteti. Va tada ir prikals ji prie kryziaus su visais laimingaisiais kurie suprato dvasinguma Dieve. Sekuliarus dvasingumas iesko draugo kad parodyti savo dvasinguma. Krikscionio dvasingumo idealas-dvasingumas priesui.
Komentavo Πέτρος Balandžio 24, 2018
Gerbiamasis, TomasG, tamstos komentaras - visiška painiava ir be jokios logikos :))

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Balandžio 24, 2018
Vieno religinio dvasingumo atstovas šv. Augustinas, beje buvęs labai sekuliarus rašė: "Mylėk ir daryk, ką nori" :)
Užduoti Klausimą

Temos


...