Ar gali kunigas dirbti pasaulietinį darbą?

Paklausė Aurelijus Kovo 28, 2019 Tema: Bažnyčia
Man susidarė įspūdis, kad mano bažnyčios klebonas dirba vienoje apsaugos įmonėje, taigi norėčiau paklausti - ar gali kunigas dirbti papildomai, kaip, pavyzdžiui, mano atveju apsauginiu?
Komentavo Πέτρος Balandžio 10, 2019
Gerbiamasis, kunigas ne gali, bet ir turėtų dirbti "pasaulietinį darbą", kaip ir visi normalūs, sveiki žmonės, mokėdami mokesčius.
Štai toks pavyzdys.
Pažįstu vieną serbų ortodoksų kunigą - parapijos kleboną Dragan'ą, gyvenantį Göteborg'e; beje, jis turi ir šeimą. Tai štai, jis naktimis dirbo biuro valytoju(!), jo žmona taip pat oficialiai dirba - taip jie užsidirba pragyvenimui ir šeimos išlaikymui. Ir mokesčius moka.
Dabar jo vaikai jau suaugę. Tačiau pinigų, kuriuos suaukojami bažnyčioje(cerkvėje) neliečia ir nenaudoja sau. Jis sugebėjo surinkti kelis milijonus švediškų kronų naujos bažnyčios pastato pirkimui Göteborg'e (iš Serbijos tegavo vos pusę milijono). Be to, kai reikia, jis dar lanko ir parapijiečius namuose, ir dažnai pats užsiima bažnyčios tvarkymu. Kažkada buvau pakviestas į serbų bažnyčios jubiliejų, tai Dragan'as pats prieidavo prie kiekvieno "svečio" dėkojo, kad atėjo, priėjęs prie kiekvieno, asmeniškai pats pilstė raudoną vyną ir su kiekvienu maloniai šnekučiavosi.
Kitas ortodoksų kunigas iš Bulgarijos, gyvenantis Osle, taip pat save išlaiko bei moka mokesčius - jis dirba paštininku; keliasi labai anksti ryte ir išnešioja spaudą, laiškus bei reklamines skrajutes. Ir savo darbą spėja atlikti, ir mišiose savo pareigas atlieka, ir visur suspėja... laidotuvės, krikštynos, vestuvės... o važinėja jis viešuoju transportu bei dviračiu.

O kodėl katalikų kunigai negali negali save išlaikyti bei dirbti kaip visi žmonės? :)

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 22, 2019
Kunigas gali dirbti darbus, kurie nėra priešingi jo pašaukimui. Apsauginio darbas, kadangi gali būti susijęs su prievartos naudojimu, kunigui neatrodo tinkamas.
Užduoti Klausimą

Temos


...