apie vietas bažnyčioje

Paklausė Ramūnas Sausio 27 Tema: Bažnyčia
Laba dieną,mano vardas Ramūnas ir man teko būti Ignalinos rajone Linkmenų kaimo pamaldose. Aš atsisėdau kairėje pusėje, pasibaigus pamaldoms prie manęs priėjo  garbingo amžiaus moteriškė ir paaiškino kad vyrams nederėtų sėdėti kairėje pusėje. Tai va toks ir klausymas. Ar yra vietos moterims ir vyrams atskirai pagal puses bažnyčioje ?
Komentavo Ghost Sausio 27
Na, jei jūs ten sedėjote, o moteriškė stovėjo, nes nebuvo vietos, tai nelabai gražus poegis. Seniau būdavo vdinamos "vyrų" ir "moterų" pusės, bet tai labiau nereikalinga liekana, negu kažkoks reikalavimas.
Komentavo Πέτρος Vasario 12
Ramūnai, moterų ir vyrų stovėjimas bažnyčioje skirtingose pusėse yra tik kvailas nusistatymas iš senų laikų. Nekreipk į tai jokio dėmesio.
Iškilus klausimams, visada vadovaukis sveiku protu, logika bei kritiniu mąstymu. Taip elgdamasis surasi teisingus atsakymus į visus savo klausimus.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Vasario 20
Buvo tokia senovinė tradicija, kai vyrai vaikščiodavo viešumoje ir pasirinkdavo vietas bažnyčioje dešinėje, "garbingesnėje" pusėje, o moterys būdavo kairėje. Niekada tai nebuvo patvirtinta jokiais oficialiais potvarkiais, o dabar to niekur nesilaikoma, nors kai kurie žmonės atsimena ir jiems tai svarbu.
Užduoti Klausimą

Temos


...