Išėjimas iš Egipto

Paklausė TIKINTI Balandžio 20 Tema: Biblija
Garbė Jėzui Kristui.

Norėčiau sužinoti, kur po mirties pateko Iš 12, 29-30 eilutėse aprašytų nužudytų egiptiečių vaikelių sielos? Ar jų laukė pražūtis, ar Viešpats visgi jų pasigailėjo?
Dar mąsčiau, kokia simbolinį prasmė glūdi ten pat aprašomame Viešpaties paliepime pažymėti durų staktas avinėlio krauju, kad tuos namus aplenktų Viešpaties rūstybė ir juose vaikeliai nemirtų? Kadangi Dievas yra visa žinantis, jis juk ir taip žinojo, kuriuose namuose kas gyvena. Skaitydama pagalvojau, kad galbūt šis kraujas simboliškai siejasi su Kristaus, Dieviškojo avinėlio, krauju, kuriuo buvo atpirkti visi žmonės, tad krauju nepažymėti namai  ST galbūt simbolizuoja netikinčius, Dievą atmetančius ir jo Auka nepatikėjusius žmones tiek senovėje, tiek šiais laikais, kurie savo noru atmetė tikėjimą ir Dievo malonę. Ar galima būtų suprasti taip?
Komentavo Sesuo- Anzelma Birželio 28
Patepimas  avinėlio krauju (vaizdavo mūsų paaukotą Velykų avinėlį Kristų).

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Spalio 8
Jūs teisingai suvokiate Išėjimo simbolius: Avinėlis - tai Kristaus, o durų stakta, paženklinta Avinėlio krauju - Kryžiaus medžio simbolis. Kiekvienas nekaltasis po mirties eina į Dievo šviesą,taigi, ir tie vaikeliai.
Užduoti Klausimą

Temos


...