kodel kunigai laimina ne baznytine santuoka?

Paklausė Gytis Birželio 2, 2020 Tema: Santuoka
GJK, mano pazistami katalikai tuokesi tik civiliskai, nes vienas is sutuoktiniu turi galiojancia baznytine santuoka, bet gavo santuokos palaiminima is kunigo.
As pats ten nedalyvavau, nes nepritariu, o mano pamokymai juos piktina...
As suprantu, kad gyvenantys antroje (ar n-toje) santuokoje kvieciami sekmadieniais toliau svesti Eucharistija, be Komunijos, su viltimi, kad atejus laikui, jie rysis keisti nuodeminga kelia, bet laiminti nuodemes pradzia??? Ko as cia nesuprantu?
Jau net daugelis kataliku nebelelaiko nuodeme, skirtis ir toliau gyventi su kitu be baznytines santuokos. Oponuojama i Dievo gailestinguma, kad Jis viskas supranta, kad Dievas nenori zmogaus kancios, t.y. pasmerkti ji gyventi vienatveje, kad pats Dievas sake, kad negera zmogui buti vienam ir pan. Bendruomenes priima tokias poras kaip savaime suprantamas. Zinau,bendruomene, kurioje vyras issiskyre su zmona, gyvena su kita bendruomenes nare be santuokos ir jie toliau yra bendruomenes nariai, ir bendruomene dziaugiasi uz juos, nes jie vienas kita myli...
Daugelis kataliku oponuoja, kad ir pats popiezius Pranciskus leidzia antras santuokas.
Ka cia atsitiko? Kodel nebeliko aiskaus baznycios mokymo siuo klausimu? Kodel kunigai nustojo per pamokslus kalbeti, kad toks gyvenimas yra nuodeme, o nuodeme tai pragaras? Kodel kunigai laimina nesakramentines santuokas?
Komentavo Nota bene! (N.B.) Birželio 9, 2020
Dievo Įsakymai skelbia:VII Nesvetimauk-Nepaleistuvauk.
IX Negeisk svetimo vyro ir svetimos moters.
Kunigas pasielgė netinkamai,tokie "palaiminimai" neturi būti teikiami. Informuokite vyskupą,kad nebūtų tokių papiktinimų,papiktinimas yra nuodėmė.Dabar  tapo įprasta nuodėmes pridengti,Dievo gailestingumu.Jūs klausiate cituoju>Kodel kunigai nustojo per pamokslus kalbeti, kad toks gyvenimas yra nuodeme, o nuodeme tai pragaras? Kodel kunigai laimina nesakramentines santuokas? Atsakysiu - dauguma kunigų nesiruošia pamokslams,iš pamoklų knygos perskaito homiliją ir tiek žinių.
Komentavo Antisionistas Birželio 18, 2020
Nes po Vatikano II susirinkimo bažnyčia nutolo nuo tikėjimo tiesų ir is esmės tapo antikrikcioniska bažnyčia
Komentavo Sesuo- Anzelma Birželio 28, 2020
Toks kunigų elgesys kvepia simonija.
Komentavo Magister Sacrorum Liepos 11, 2020
Jonas Paulius II savo kalboje  Romos Rotos darbuotojams sakė: „Šiandien norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į ypatingą ryšį, siejantį pakrikštytojo santuoką su Dievo slėpiniu ir kuris Naujoje ir paskutinėje Sandoroje Kristuje įgyja sakramento orumą. Šie du santuokos aspektai - prigimtinė dimensija ir santykis su Dievu yra susipynę taip glaudžiai, kaip tiesa apie žmogų ir tiesa apie Dievą “.  
Paklauskite to kunigo kodėl?....
Ateizmas, liberalizmas, organizuotas krikščioniškojo gyvenimo sekuliarizavimas daugelį metų pradėjo masinį puolimą prieš septynių matomų Kristaus sakramentalumo požymių Dievo nematomos malonės, įskaitant santuoką.
Komentavo Kun. Liepos 20, 2020
2010 m. spalio 29 d.
 Lietuvos Vyskupų Konferencijos Informacinis pranešimas

Posėdžio metu ganytojai aptarė šiandieninę bažnyčiose sudaromų santuokų padėtį.  Taip pat atkreipiamas ypatingas dėmesys į pasitaikančius atvejus, kai antrą kartą besituokiantys ir civilinę santuoką registruojantys asmenys prašo kunigo palaiminti jų vestuvinius žiedus. Žiedai laiminami tik bažnytinę santuoką sudarantiems jaunavedžiams, kurie juos su meilės ir ištikimybės pažadu įteikia vienas kitam kaip regimą duodamos priesaikos ženklą. Šis ženklas byloja apie savęs dovanojimą kitam asmeniui, apie iki mirties besitęsiantį santuokinį šeimos neišardomumo įsipareigojimą. Todėl vyskupai primena, kad negali būti teikiamas nei toks patarnavimas, nei atliekami bet kokie kiti liturginiai veiksmai, kurie būtų aliuzija į santuokos šventimą. Žiedų palaiminimas antrą kartą sudarantiems civilinę santuoką yra draudžiamas ir negali būti laikomas pastoraciniu rūpesčiu išsiskyrusiųjų sielovada.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Spalio 30, 2020
Bažnyčia nelaimina gyvenimo ne santuokoje, o jau esant galiojančiai santuokai, kita bažnytinė santuoka neįmanoma. Kartais būna, kad bažnytinis tribunolas dėl kokių nors priežasčių sakramentinę santuoką paskelbia negaliojančia, tuomet žmogus yra laisvas sudaryti kitą sakramentinę santuoką. Kas gyvena šeimos gyvenimą be santuokos sakramento, sunkiai nusideda ir būtent to gyvenimo Bažnyčia nelaimina, tačiau nusidėdamas vienoje srityje, žmogus gali daryti geruosius darbus kitose srityse ir už tai gauti pripažinimą ir palaiminimą. Bet kokiu atveju, jei kunigas laimintų būtent šeimos gyvenimą nesusituokus, jis to negali daryti Bažnyčios vardu.
Užduoti Klausimą

Temos


...