Ar galima po krikšto vaikui suteikti šventą vardą nelaukiant sitvirtinimo (vaikui 4 metai)?

Paklausė Tema: Krikštas
Laba diena. Vaikui per krikštą nesuteiktas krikšto vardas (nors buvo išrinktas) nes pasak krikštijusio kunigo visi vardai šventi. Dabar jaučiu, kad padarėme klaidą paklausę kunigo, vaikui reikalinga Dievo globa, jam ne kaip sekasi. Kaip rašoma Dievas pažįsta mus per vardą ir kreipiasi per globėją. Ką daryti, ar galima dabar (po krikšto, nelaukiant sutvirtinimo) vaikui suteikti šventą vardą ir per jį globėją? Jei taip kaip tai padaryti, kokia procedūra? Ačiū.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jokios klaidos nepadarėte. Piktoji dvasia gundo jus taip manyti. Jeigu padarėte klaidą, tai darote prielaidą, kad Krikšto metu suteikta Dievo vaiko malonė nieko nereiškia. Kas svarbiau: per krikštą tapti Dievo vaiku ir Amžinojo gyvenimo dalininku ar sukti galvą, kad padaryta klaida ir jūsų vaikas yra be jokios globos? Viliuosi taip galvojate dėl neišmanymo. Jums atsakantis kunigas taip pat daugelio dalykų neišmano, todėl labai gerai, kad klausiate.

Viskas yra gerai, nusiraminkite ir viską darykite, ką galite, kad Jūsų vaikas augtų jūsų (tėvų) tarpusavio meilėje. Net jei Jūsų vaiko vardas nėra šventųjų vardų sąraše, tai Dievui nėra kliūtis jo nešaukti vardu, kokiu jis yra pavadintas bei jo nemylėti

Kai ateis laikas rengtis sutvirtinimo sakramentui, Jūsų vaikas galės pats sąmoningai pasirinkti šventąjį globėją. Vaikui augant ir klausiant, kodėl krikšto metu nebuvo suteiktas šventojo globėjo vardas, galite atsakyti paprastai, jog tuomet pasakė, kad nėra svarbu duoti tą vardą, o Dievas labai Tave myli ir su vienu vardu. Tu juk ne tik mūsų vaikas, per krikštą tu tapai ir Dievo vaiku. RAMYBĖS. :)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...