Mt 6, 25-34 - kas konkreciau ten norima pasakyt? ar kad nereikia nieko planuot, rupintis ateitimi ir gyvent tik sia diena?

Paklausė Tema: Biblija

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

 

EVANGELIJA PAGAL MATĄ

Mt 6

Pasitikėjimas Apvaizda

25 „Todėl aš sakau jums: per daug nesirūpinkite savo gyvybe, ką valgysite, nei savo kūnu, kuo vilkėsite. Argi gyvybė ne daugiau už maistą ir kūnas už drabužį?26 Įsižiūrėkite į padangių sparnuočius: nei jie sėja, nei pjauna, nei į kluonus krauna, o jūsų dangiškasis Tėvas juos maitina. Argi jūs ne daug vertesni už juos?27 O kas iš jūsų gali savo rūpesčiu bent per vieną sprindį prailginti sau gyvenimą?!28 Ir kam gi taip rūpinatės drabužiu?! Pasižiūrėkite, kaip auga lauko lelijos. Jos nesidarbuoja ir neverpia, 29 bet sakau jums: nė Saliamonas pačioje savo didybėje nebuvo taip pasipuošęs kaip kiekviena iš jų. 30 Jeigu Dievas taip aprengia laukų gėlę, kuri šiandien žydi, o rytoj metama į krosnį, tai argi jis dar labiau nepasirūpins jumis, mažatikiai? 31 Todėl nesisielokite ir neklausinėkite: 'Ką valgysime?' arba: 'Ką gersime?', arba: 'Kuo vilkėsime?' 32 Visų tų dalykų vaikosi pagonys. Jūsų dangiškasis Tėvas juk žino, kad viso to jums reikia. 33 Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir jo teisumo, o visa tai bus jums pridėta. 34 Taigi nesirūpinkite rytdiena, nes rytojus pats pasirūpins savimi. Kiekvienai dienai gana savo vargo“.

 

Čia mokoma pasitikėjimo ir gyvenimo su Dievu DABAR. O yra žmonių, kurie gyvenam ateitimi, praetimi, bet... negyvena DABAR.

Čia mokoma nesuabsoliutinti savo pastangų (kas, beje yra būdinga įvairiose Rytų religijose, kur viskas priklauso nuo žmogaus meditacijų technikos, pastangų, bet ne nuo malonės), bet stengiantis ir darant, ką galiu, pasitikėti Dievu, Jo malone. Dievas rūpinasi Tavim ne dėl to, kad padarysi tą ar aną, arba, kad esi toks ar anoks, bet, kad Tave myli - iš meilės. Tačiau Jis leidžia Tau būt Jo malonės bendradarbiu.

Kita vertus krikščionis nėra, kaip reklamose sakoma: "dabartistas". Jis gyvena viltimi, amžinojo gyvenimo, Kristaus atėjimo viltimi. Ir... jis gyvena moralų gyvenimą. O moralė yra - gebėjimas numatyti savo veiksmų pasekmes. Va ta prasme negalime būti "dabartistai" :)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...