Jei kunigas yra dvasios "ganytojas", tai ar jis neprivalo padėti žmogui, kuriam reikia dvasinės pagalbos ar tiesiog patarimo?

Paklausė anonimas Liepos 21, 2011 Tema: Visi kiti
Visą gyvenimą Dievas man siunčia siaubingus išbandymus, o ir aš pati nuolat klystu. Pastarąjį pusmetį atrodo, jog ant galvos užgriuvo visos įmanomos ir neįmanomos bėdos. Aš dar tik įpusėjau trečią dešimtį, o jau jaučiuosi gyva mirusi ir nebežinau kaip viską pakelti. Mano tikėjimas sunykęs, kūnas ir siela nualinti. Ar kunigas, kaip sielų ganytojas, turėtų man padėti, jei nueičiau ir paprašyčiau, kad su manimi pasikalbėtų? Man reikia išmintingo ir ramaus žmogaus patarimo, kol visiškai neišprotėjau.

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Arūnas Liepos 21, 2011
Sveiki,

klausiat su neiginiu, neaišku ar tokia jūsų patirtis ar užsiblokavimas: "kad niekas manęs negali išklausyti". Ieškokit ir rasit ir tikiu - tikrai bus norinčiu padėti. Kartais tikrai užtenka pokalbio. Klinikiniams atvejams reikėtų ir psichologo bendradarbiavimo su dvasininku, norėtusi, kad Lietuvoje tai nebūtų naujiena.

Laiminu
Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 21, 2011
Taip, Jums kreipiantis, kunigas turėtų Jus išklausyti. Tačiau ne tik dėl patarimo. Svarbiausia, kad kunigas galėtų pasimelsti už Jus užtarimo malda. Kunigas yra tas, kuris turėtų padėt žmogui susitikt su Kristum, o tada jau vyksta dalykai :)

Jei tik norit, esu pasiruošęs ir aš Jums pagelbėti. Mano email atviras visiems. Juo galima susitarti dėl susitikimo (tik... nežinau, ar toli nuo Jonavos gyvenat...).
Užduoti Klausimą

Temos


...