Ar draugystėje iki vedybų galimas seksas?

Paklausė anonimas Rugpjūčio 4, 2011 Tema: Lytiškumas
Yra įsakymas nepaleistuvauk. Gerai, sutinku apie orgijas nekalbu, savaime aišku, bet jei aš draugauju su mergina padoriai ir tikuosiu ją vesti, aišku, iki to gali nenueiti, bet jei mes jau prisuošėm iki vedybų, ar toje draugystėje iki vedybų galimas seksas? Jei ne, iš kur mum žinoti, ar mes lytiškai esame tinkami vienas kitam?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Rugpjūčio 9, 2011

Sveiki,

Pasvarstysiu jūsų klausimą.

Teigiate, kad jums instinktas daugintis gali būti kažkoks netobulas, kurį reikia suderinti:) gerai kad kačiukai ar kiti gyviai nekelia tokių klausimų, jiems dauginimasis gaunasi natūraliai, bet žmogui, kuris tikiuosi pritariate yra aukštesnio intelekto, kažkodėl pasidaro problema. Beje dauginimosi veiksmas pirmą kart pavartotas tiriant šunų poravimosi. Todėl sąmoningai nenorėdamas jus sulyginti su šunimi, jo nevartoju. 

Labai glaustai apie lytiškumo esmę:

"Tikra seksualinė meilė - tai emocinis atsidavimas rūpinantis kitu. Gali dovanoti šią dovaną ir gauti, kad esi laisvas: tavo laisvė yra tavo gebėjimas save dovanoti, Tai galioja visoms draugystės formoms, o ypač ypatingai draugystei- santuokai, neatšaukiamai patvirtintai ir išreiškiančiai save per seksualinės meilės palaimą.......katalikybė seksualinius santykius supranta ne kaip draudimą, o kaip laisvę. Mylėti, o ne naudotis - tokį giliai humanišką iššūkį seksualinei revoliucijai pateikia Katalikų Bažnyčia. "(G.W "laiškai jaunam katalikui p. 143")

Intymumas be įsipareigojimo yra melas meilei.

Apie šeštą įsakymą plačiau:

http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N183D3.html

Užduoti Klausimą

Temos


...