Ar krikščionybėje aikinama sapnų reikšmė? Kokie jie gali būti?

Paklausė Paulius Gruodžio 2, 2014 Tema: Egzorcizmas
Sveiki, maždaug prieš mėnesį sapnavau sapną, kad iš žmogaus išvarinėjau demoną, šėtoną. Trumpai jį apibūdinsiu: vyko veiksmas žmonių apsuptyje, liepiau visiems žmonėms pasitraukti ir atsakiau, kad vienas yra apsėstasis. Jį suėmiau už kaklo ir paklupdžiau ant žemės. Iš po kaklo išsitraukiau savo kryželį (nešioju pasikabinęs mažą kryželį) ir nukreipęs į tą žmogų tariau "Kristaus vardu, išeik!"  Tada sapnas nutrūko ir toliau sapnavau jau būdamas dvasia ir perspėdamas kitus žmones vengti apsėstojo. Sakykite ar krikščionybėje tai kažką reiškia? Ar iš vis yra aiškinami sapnai. Aš nežiūriu siaubo filmų, neužsiiminėju kažkokiais būrimas. Šis sapnas aplankė tada kai pradėjau labiau tikėti Dievu ir domėtis J. Eldredge krikščioniška literatūra, ar gali būti taip, kad tai nelabojo bandymai palaužti mano tikėjimą? Ačiū už atsakymą :)
Susijęs su atsakymu į klausimą: kas gali buti egzorcistas?
Komentavo TomasRomas Rugsėjo 12, 2015
GJK,
"Pasitikėk Viešpačiu, o ne sapnais

1 [i1]Tuščios ir apgaulios neprotingo žmogaus viltys,
sapnai duoda sparnus kvailiams.
2 Kaip žmogus, kuris gaudo šešėlį ar vejasi vėją,
taip elgiasi tas, kas tiki sapnais.
3 Kas sapnuose matoma, yra tik atspindys –
panašumas veido, žiūrinčio į patį save.
4 Argi gali nešvarus duoti švarų?
Argi gali melagis kada pasakyti tiesą?
5 Būrimai, ženklų aiškinimas ir sapnai yra niekai;
ko tu tikiesi, tą protas pavaizduoja.
6 Nebent tai būtų ypatingas regėjimas,
Aukščiausiojo siųstas, kitaip neimk jų į širdį.
7 Juk sapnai suklaidino daugelį,
ir žmonės, sudėję į juos savo viltį, įkliuvo į bėdą.
8 Įstatymo vykdymas nereikalauja tokių apgaulių;
išmintis yra tobula laikydamasi tiesos."(Sir 34,1-8) o apie J. Eldredge -
"VIEŠPATS taip kalbėjo: „Prakeiktas žmogus, kuris žmonėmis pasitiki ir ieško stiprybės trapiame žmoguje, kai jo širdis nuo VIEŠPATIES nusigręžia."(Jer 17,5),

" Klaidų skleidėjai

1 Buvo tautoje ir netikrų pranašų, kaip ir tarp jūsų bus netikrų mokytojų, kurie įves pražūtingų klaidamokslių, išsigindami net juos išpirkusio Valdovo, ir užsitrauks greitą žlugimą. 2 Daugelis paseks jų pasileidimu, ir dėl jų bus piktžodžiaujama tiesos keliui. 3 Iš godumo jie bandys jus išnaudoti suktais žodžiais. Bet nuo seno pasmerkimas jų laukia ir žuvimas nesnaudžia." " (2 Pt 2, 1-3).

Išvados: 1. krikščioniška literatūta privalo būti aprobuota vyskupo (kitaip tariant patvirtinta vyskupo, kad joje nėra erezijų). 2. Reikia pasitikėti tik Dievu, kuris ir yra Žodis, Biblija, kuri taip pat turi būti aprobuota vyskupo. 3. Naujajame testamente dažniausiai per sapnus Dievas kalba žmogui, o žmogus klausosi, bet tik ne pats žmogus veikia kažką tokio ten sapnuose.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Gruodžio 22, 2014
Šventajame Rašte kalbama apie pranašiškus sapnus ir įvairius apreiškimus, pranešimus, perspėjimus per sapną, tačiau tuo pačiu nuolat perspėjama sapnų neaiškinti, jais netikėti. Tai daroma dėl pavojaus būti įtrauktiems į pavojų siekti bendravimo su dvasiomis ir iš to plaukiančiais padariniais. Todėl Bažnyčia sapnų niekada neaiškino ir jais nesirėmė. Šventajame Rašte minimus ir priupažįstamus pranašiškus sapnus šiandien galima būtų aiškinti kaip visus privačius pranešimus, stebuklus ar regėjimus: jų autentiškumas pripažįstamas gerokai vėliau, po visų išsipildymų, kai tampa aišku "iš vaisių", kad tai Dievo siųsta žinia.

Jūsų aprašytas sapnas psichologine prasme man labiausiai panašus į tam tikrą pasąmoninę nuostatą vengti blogio jėgų ir kitus apsaugoti. Jei moralinės nuostatos išryškėja pasąmoningai, pav. per sapnus, tai geras ženklas, kad jos priimtos vidiniai, iš tikrųjų. Žinoma, tai mano privati nuomonė.
Užduoti Klausimą

Temos


...