Santuoka, kai vienas iš sužadėtinių nekrikštytas

Paklausė Tema: Krikštas
Laba diena,
Aš ir mano sužadėtinis 2016 m. birželio mėn. planuojame vestuves.
Iškilo klausimas dėl krikšto.
Mano sužadėtinis yra nekrikštytas bei nepriemes pirmosios komunijos. Ar norint tuoktis bažnyčioje jis turi būti pakrikštytas? Jei taip, gal galite suteikti infromacijos apie šį procesą, nes teko skaityti, kad suaugusiam pasiruošimas krikštui trunka apie 2 mėn., o santuokai reikalingas krikšto dokumentas turi būti išduotas ne anksčiau kaip prieš šešis mėn. Ar tai tiesa? Bijome, kad gali neužtekti laiko.Ir kaip dėl pirmosios komunijos, ar ją taip pat turėtų priimti?

Labai dėkojame už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Santuoka yra tarp pakrikštytųjų. Jei vienas asmuo yra nekrikštytas tokiai santuokai parapijos, kurio tuokiamasi klebonas prašo vietos vyskupo leidimo tokiai santuokai. Nekrikštytas asmuo neprieštarauja, kad visi vaikai gimę iš šios santuokos būtų pakrikštyti ir auklėjami Katalikų bažnyčioje.

Jei sužadėtinis nenori krikštytis nieko ir nereikia daryti. Lai būna nekrikštytas. O jei noras yra, tuomet iki  kitų metų birželio laiko dar yra. Paieškos laukelyje parašykite "Suaugusiųjų katechumenatas ir Jums išmes įvairias vietoves, kur jam rengiamasi. Dėl krikšto pažymos išrašymo. Ją galima išrašyti kad ir santuokos išvakarėse, bet ne anksčiau nei pusę metų iki numatytos santuokos datos.

Siūlau labai rimtai apgalvoti ar tikrai suvokiate santuokos sakramento tikslus ir įsipareigojimus. Nes kažkodėl daugelis porų sako, kad supranta, o po santuokos tas supratimas niekuo nepasireiškia. Nepriimkite santuokos tik dėl tradicijos. Tai sakau, deja, akcentuodamas, kad daug yra skyrybų.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...