Kalnų giedojimas per laidotuves

Paklausė Tema: Mirtis
G.J.K nesenai palaidojau mamą, o šiuo metu tėvas yra prie mirties slenksčio. Nei giminių, nei kaimynų, kurie mokėtų giedoti Kalnus jau nerasta. Per mamos laidotuves samdžiau giedotojus. Sumokėjau 170 eurų, o duobės iškasimas dar + 265 eurai. Bijau, kad antrose laidotuvėse per 6 mėn. neišgalėsiu mokėti 170 eurų už giedojimą. Žinau, kad žmonės apkalbinės, jei nesilaikysiu tradicijų. Bet man tai nesvarbu. Norėčiau išgirsti dvasininko nuomonę tokiu man rūpimu klausimu. Jei per laidotuves bus leidžiamas CD diskas su Kalnais, o artimieji tyliai melsis iš visos širdies, ar tai labai blogai? Tačiau tada nebus kreipiamasi užtarimo į giminės mirusiuosius.
 Ar ne svarbiausia yra, kai aukojamos mišios už mirusįjį ir, kad artimieji atliktų išpažintį ir priimtų komuniją, jei gaus tam leidimą?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Kalnų giedojimas prie mirusiojo nėra Bažnyčios įsakymas, bet tik labai graži žemaitiška tradicija. Svarbiausia visos Bažnyčios pagalba mirusiesiems - tai šv. Mišios, paaukota šv. Komunija, už juos pelnyti atlaidai. Gaila, kad turime tokias tikinčiųjų kartas, kurios dainuoja pramogines dainas, o žmogaus būtį pasiekiančius giedojimus ignoruoja. Tačiau tradicija ir yra tik tradicija, galima žmonėms pasiūlyti maldaknygę ir pakviesti sugiedoti Kalnus, o jei nemokės, tai patys pamatys, kad nemoka. Galima Kalnus ne giedoti, o paskaityti, galima pagal "nežemaitišką" tradiciją sugiedoti ar sukalbėti Rožinį.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...