dėl Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo sakramento

Paklausė anonimas Spalio 22, 2015 Tema: Visi kiti
Garbė Jėzui Kristui.
Turiu keletą klausimų. Ruošiuosi Sutvirtinimo Sakramentui. Ar įmanoma gauti kokį dokumentą apie priimtą Pirmąją Komuniją? Jokiu liudijimų neturiu ir kiek domėjausi Bažnyčioje nėra fiksuojamas šis faktas. Tai turėjo būti galbūt apie 2000 m. Dabar suabejojau, ar tikrai priėmiau Pirmąją Komuniją. Tada Pirmąjai Komunijai ruošdavo mokykla. Su savo klase nedalyvavau, tačiau dalyvavau su savo draugės klase. Kaip taip nutiko, aš nežinau. Pamenu tik, kad buvo daug žmonių. Kadangi mano šeima nedalyvavo (sudėtinga situacija), tokių kaip liudytojų ir neturiu. Draugė ir jos mama abejoju ar ką atsimena. Žinot kai vienas vaikas, be tėvų, tik su drauge ir jos mama, kuriai abejoju ar rūpėjau, galėjau ir nežinoti ką daryti, pasimesti tarp gausaus žmonių būrio... Turiu tik nuotrauką, kurioje aš pasipuošusi, bet ir ta pati ne bažnyčioje, o kiemelyje. O jei aš neprimėmiau Pirmosios Komunijos? Ką daryti tokiu atveju?
O jei esu priėmusi, ar galiu priimti antrą kartą Pirmąją Komuniją?
Apie tai susimąsčiau tik dabar prieš ruošiantis Sutvirtinimo Sakramentui. Jau esu priėmusi Santuokos sakramentą, kad viskas būtų taip kaip turi būti, suskubau po santuokos priimti ir Sutvirtinimo sakramentą. Bet jei nepriėmiau Pimosios Komunijos?
Ir antras klausimas - ar nėščia moteris gali gauti Sutvirtinimo sakramentą?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Lapkričio 2, 2015
Pirmoji išpažintis Komunija nėra oficialiai registruojamos parapijinėse knygose, todėl parapija jų fakto patvirtinti negalės. Paprastai išduodami pažymėjimai atminimui. Jei rengiatės Sutvirtinimo sakramentui, tai galėtumėte pasisakyti tos parapijos kunigui, kuris, įvertinęs, ar turite pakankamą supratimą, duos leidimą šiuos sakramentus priimti. Galėsite tiesiog reguliariai naudotis šiais sakramentais. Nėštumas nėra kliūtis jokiems sakramentams nei religinėms apeigoms.
Užduoti Klausimą

Temos


...