Rožančiaus malda.

Paklausė Tema: Malda
Garbė Jėzui Kristui.

Išmaišiau visą internetą ir nerandu informacijos apie rožinį lietuvių kalba.
Suprantu, kad tai tik priemonė meldžiantis skaičiuojant maldas apmastant slėpinius.
Bet niekur neminima kaip kalbėti nepilną rožinį, kai kalbama vienas tėve mūsų ir 10 sveika marija ( bent jau taip rašo angliškuos puslapiuos). Nerandu kur būtų aiškiai aprašyta kaip naudoti rožinio apyrankę. Pats pasigaminau apyrankę iš 10 mažesnių ir vieno didesnio karoliuko ir kryželio. Man ta apyrankė primena apie tai jog reikia melstis dažnai sukalbu prasukdamas karoliukius  
1 Tėve mūsų ir 10 Sveika Marija.Bet narandu informacijos kaip su tokia apyrankė sukalbėti visą rožinį apmastant slėpinius.( Gal tai visai ne rožinis, bet angliškai rašo "rosary barclet", tai kaip ir būtų rožinio apyrankė ) Nerandu informacijos kaip naudotis ir rožančiaus žiedu kur tik 10 "burbuliukų" ir kryželis per vidurį.Yra apyrankių kur 1 didesnis 3 mažesni 1 didesnis 10 mažesnių  karoliukų ir kryželis, su tokia kaip ir aiškiau, nes pradžia kaip dižiojo o 10-ine galima kartoti iš naujo. Bandau nauoditis Jūsų tinklapio patarimu kalbėti rožiny kartu su marijos radiju. Turiu norą išmokti kalbėti visą rožiny savarankiškai, bet iškyla klausimas kaip su slėpiniais. Ar juos reikėtų išmokti atmintinai, ir būtinai apmastyti. O gal galima ir be slėpinių kalbėti rožinį, tose vietose apmastan Jėzaus ir Marijos gyvenimą? Ar geriau išvis nepraktikuoti šios maldos, kol neįsigilinta apie slėpinius. Ilgai kalbėti rožinį kai turi nedaug laiko ar jėgų ilgai melstis, mano manymu vis geriau sukalbėti nors tą trumpąją dalį. Tačiau kaip tai teisingai padaryti nesuprantu. Galbūt iš Jūsų yra mokančių užsieno, kalbas ir galėtų patalpinti  vertimą iš anglų arba italų kalbos, nes šiomis kalbomis yra tikrai daug informacijos bet deja moku tik lietuvių gimtąją. Dar klausimas apie trumpus rožančius kurie vadinasi "rosary chaplet" kai ant virvutės būna suverti karoliukai ir 1 didelis 10 mažų ir viename gale kryželis, o kitame medalionas. Ar tai irgi mažasis rožančius?
Daugybė religijų naudoja maldos karolius ir apyrankes norėtūsi sužinoti kurie priimtini krikščionims ir bažnyčiai? Dar klausimas ar būtina pašventinti ir kaip teisingai tai atlikti įsigijus naują rožančių, ar nuo pašventinimo maldos su rožiniu tampa efektyvesnės?
Čia puslapis kuriame radau daug informacijos tik neviskas suprantama ir nežinau ar viskas kas rašoma priimtina pagal bažnyčios mokymą http://www.chanttherosary.com/Ačiū už kantrybę ir išsamius atsakymus.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Susidaro įspūdis, kad Jūsų kruopštus susirūpinimas "kaip" padaryti gali nustelbti "ką darau" ir "kodėl". Tiesiog pasistenkite suprasti, ką skaitote anglų kalba, galite pasitarti su praktikuojančiu tikinčiuoju ar kunigu. Daugelis dalykų pradedama daryti nepilnai ir netobulai, o paskui ištobulėjama. Todėl siūlyčiau pradėti melstis pagal turimas žinias ir palaipsniui tobulėti. Rožinio vėrinį, apyrankę ar žiedą, kaip ir visus daiktus, gali pašventinti kunigas arba dijakonas.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...