Ar galima tuoktis Bažnyčioje prieš tėvų valią?

Paklausė Tema: Santuoka
Sveiki,


Mudu su sužadėtiniu turim labai keblią situaciją dvasine ir moraline prasme.Jo motina kategoriškai atsisako palaiminti mūsų santuoką, lyg to būtų maža, mūsų santuokai nepritaria ir mano tėvas.Kalbėjomės su įvairiais žmonėmis.Vieni sako, kad tėvų palaiminimo negavus, santuoką lydės nesėkmės.Ar tai tik močiučių kalbos?Ką sako Bažnyčia?Ar neužtenka dviejų žmonių nuoširdaus noro ir pasižadėjimo būti kartu ir kunigo palaiminimo?Ar būtina, kad tėvai sutiktų su mūsų pasirinkimu?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Esat pilnamečiai ir savo gyvenimą kuriatės patys.

"Vieni sako, kad tėvų palaiminimo negavus, santuoką lydės nesėkmės" - tai prietaras. Jei esate tikintys Kristų, neturėtumėte būti prietaringi.

Dažnai būna panaši sutuacija su tėvais, kai jaunuolis nori stoti į kungų seminariją ar mergina į vienuolyną. Tačiau pašaukimo klausime, apsisprendime dėl tolesnio gyvenimo kelio svarbiau yra klausyti širdies nei kitų nuomonių, nors nereiktų skubiai atmesti ir tėvų ar draugų nuomonės. Protingas žmogus įsiklausys į tokias nuomones, kaip kad rašoma Biblijoje: "Ieškok kiekvieno išmintingo žmogaus patarimo ir niekad neniekink jokio naudingo pamokymo." (Tob 4,18)

Tuo pačiu norėčiau paminėti, kad įsakymas gerbti savo tėvus nebūtinai reiškia suaugusiems jų vaikams visuomet jiems paklusti. Galima patiems daryti sprendimus, kartais priešingus tėvų valiai, tačiau išlaikyti jiems ir jų nuomonei pagarbą.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...