kunigas kavinėje

Kaip suprasti 1 Tim 2, 9-15 eilutes?

Ar 1 Tim 2,9-15 eilutes reiktu suprasti tiesiogiai ar perkeltine prasme? Ar tai yra aktualu šiandieniniame pasaulyje? Kaip pateisinti tai, kad moterys šiomis dienomis vadovauja vyrams? Ar tai padaro jas nekrikščionėmis ar nusidėjelemis?
paklausė anonimas Liepos 10, 2011 Tema: Biblija

Atsakymų: 1

Citata:

9 Taip pat trokštu, kad moterys vilkėtų padoriai, puoštųsi droviai ir santūriai, ne išgarbiniuotais plaukais, be aukso, be perlų ir be prabangių drabužių, 10 o verčiau, – kaip dera moterims, pasižyminčioms pamaldumu, – gerais darbais. 11 Moteris tesimoko tyliai, su tikru nuolankumu. 12 Aš neleidžiu, kad moteris mokytų nei kad vadovautų vyrui, – ji tesilaiko tyliai. 13 Juk pirmas buvo sukurtas Adomas, o paskui – Ieva. 14 Be to, Adomas nesidavė suvedžiojamas, o moteris buvo apgauta ir nupuolė. 15 Bet ji bus išganyta, gimdydama vaikus, – jos bus išganytos, jeigu išlaikys tikėjimą, meilę ir šventumą bei santūrumą.

 

Na tam tikros laikysenos moteriai matyt pirminėje Bažnyčioje reikėjo, kad būtų aišku kaip konkrečiai TImotiejaus bendruomenės moterys turėtų elgtis. Matyt buvo to klausta Pauliaus,ar kilo kokie nors ginčai. Dėl vadovavimo, tai gerai atspindi Rytų suvokimą, kad būtent vyrai šeimoje nešą visą atsakomybę prieš Viešpatį už šeimos išgelbėjimą, todėl jie čia turi vadovauti.

Šiandienininėje tikėjimo  praktikoje tikrai reikėtų, kad vyras vėl įsisąmonintų tokią panašią atsakomybę tikėjime, nes tikrai netvarka kaip moteris šeimoje iš paskutiniųjų dar bando išgelbėti šeimos dvasingumą, o vyras (dažnai dl pasiemtimo) kažkur tuo klausimu kampe tupi. Tai didžiulė trauma  vaikams ir visuomenei....

atsakė kun.M.Malinauskas SJ Liepos 15, 2011

Temos


Draugai

...