ar tai nebus sventvagyste jeigu nueisime i kitos religijos sventykla?

Paklausė Tema: Visi kiti
laba diena,
Esu istekejusi uz kitos religijos atstovo. Vaikeli pakrikstijome kataliku baznycioje. Dabar gi tetis nori dukra ir mane nusivesti i savo sventykla. Jeigu mes ten nueisime tiesiog  is smalsumo, ir del to kad vyras to nori. ar tai nebus nuodeme? dar vyras nesioja ant rankos apyranke, kaip religijos zenkla, tokia pacia buvo uzdejes ir dukrai. As  i tai reaguoju tiesiog kaip i eiline apyranke, nesuteikiu jokios religines reiksmes. Bet gal but taip nedera, juk vaikas yra krikscionis? ar nieko tokio jeigu vaikas nesios ta apyranke tiesiog kaip papuosala? ar  galime kartu su vyru nueiti i jos sventykla? Labai aciu

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Lankytis kitų religijų šventyklose tikrai nėra šventvagystė. Atvirkščiai - tai gana įdomus ir netgi naudingas užsiėmimas :)

Kita vertus reikėtų aiškiai suvokti, kad apsilankymas šventykloje yra ne tas pat, kas dalyvavimas apeigose.

Galėtume imti kokį nors pavyzdį:

Sakykime, katalikai eina į svečius pas protestantus. Jie eina į jų maldos namus, netgi dalyvauja pamaldose. Tačiau jie nepriima tenai dalijamos duonos ir vyno, nes skiriasi katalikų ir protestantų mokymas apie Eucharistiją.

Dar vienas pavyzdys.

Einam į vieną iš rytų religijų šventovę. Ten matome, kad žmonės degina smilkalus. Mums tai irgi patinka, gal net namie kartais pakuriam vieną kitą lazdelę. Vis tik anoj šventykloj to daryti nereikėtų, nes tai - anos religijos maldos forma. Gerbdami aną religiją kaip skirtingą nuo manosios ir nenorėdami nieko įžeisti bei apgaudinėti (juk nelabai suprantame ką ana malda su smilkalais reiškia ir apskritai kaip ja reikėtų melstis) - tų smilkalų anoj šventykloj nedeginame. Juk nenorėtumėm, kad kas nors atėjęs į katalikiškas šv. Mišias grynai iš turistinio smalsumo eitų priiminėti Komunijos :)))

Trečiasis pavyzdys galėtų būti anos dovanotosios apyrankės.

Reikėtų paklausti ką jos reiškia. Ar tai nėra koks nors religiškai įpareigojantis ženklas (kaip kad vienuoliams abitas, krikščionims vairuotojams - žuvytė ant automobilio, ant kaklo nešiojamas Nukryžiuotasis kaip mūsų tikėjimo išpažinimo ženklas ir t.t.). Jei tai - viso labo papuošalas, tada ok. Bet jei jis turi religinę reikšmę, tada reikia žinoti kokia ji, ir ar ji suderinama su Jūsų išpažįstamu tikėjimu.

Pvz. jei ta apyrankė yra artimo meilės Jums, bei jo laiminimo Jums bei Jūsų šeimai ženklas - tada ok. Bet jei tai bus apyrankė reiškianti kad Jūs pavedami kokios nors dievystės globai - tada krikščionis neturėtų nešioti tokios apyrankės, nes tai prieštarautų jo tikėjimui, jog tikrasis jo globėjas ir Išgelbėtojas yra Kristus.

-x-x-x-

Taigi, apyrankę tikrai galima nešioti kaip pauošalą, jei jos reikšmė anoje religijoje neprieštarauja katalikų tikėjimui.

Į kitos religijos šventyklą eiti nėra jokių kliūčių, tačiau katalikams nereikėtų dalyvauti tos religijos apeigose (tai vėlgi nereiškia, kad katalikams draudžiama stebėti anas apeigas).

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...