Gyvenimas nesusituokus.

Paklausė Tema: Lytiškumas
Gyvenu su draugu nesusituokusi. Susituokti norime,tiesiog niekaip negalime perlipti "vyriškos" vedybų baimės. Ar šiuo atveju galiu gauti išrišimą ir priimti Švenčiausiąjį?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Nesusituokimas su žmogumi nėra kliūtis dalyvauti liturginiame šventime ar sakramentuose, kaip kad Komunioje ar švęsti Susitaikinimo sakramentą. Kliūtis visam tam yra nekrikščioniškas gyvenimas arba tiesiog - nuodėmingas gyvenimas, kada nėra taisomasi iš nuodėmės. Taigi gyvenant su draugu galima gyventi ir kaip su draugu, o ne kaip su vyru. Jei su vyru gyvenama, tuomet reikėtu ir gyventi kaip su vyru, - įsipareigoti, prisiimti atsakomybę, išsakant vienas kitam tai žodžiu - Santuokos šventime. "Vyriškos" vedybų baimės nebūna, būna lengvabūdiškas, be atsakomybės gyvenimas.
Atsakė

Ačiū už klausimą, nes jis manau aktualus daugeliui.

Sunku spręsti apie jūsų gyvenimo pasirinkimo motyvus, bet pasistenkite įvardinti, dėl kokių priežaščių pradėjote gyvenimą kartu? Vadovavotės stereotipais, o gal maištavote? Gal, bet kokį draudimą klaidingai suprantate, kaip jūsų laisvės varžymą? Ir galvojate, kad yra gyvenime sričių, kur pati sprendžiate kas blogai ir kas gerai, nepaliekate Dievui vietos.

Ir kiek laiko esate tokiame santykyje. Turbūt jaučiate nerimą, kartais slogią nuotaiką ir sąžinės priekaištus, jei kalbate apie susitaikinimo troškimą.

Įvardijote daugiskaitą "vyriška" vedybų baimė. Bet aš manau gilesnės priežastys slypi jūsų pačios pasirinkime. Labai lengva galvoti, kad kaltas kitas žmogus. Bet ar pati nejaučiate paliktumo, vienišumo baimės, jei palaikote tokį santykį.

Sutikite, akivaizdus melas: kūnai sako taip meilei, o valia nesutinka mylėti amžinai. Tikrai nepavydėtina situacija. Tokiame santykyje ir santuokos sakramentas neįšeitis. Pirmiausia reikia stotis akistaton su savimi ir išdrįsti įvardinti, kad esate nepajėgi savo jėgomis nutraukti tokį santykį ar ką nors pakeisti.

Todėl klausdama esate gerame kelyje, drąsiai eikite išpažinties, labai sunku nepažįstant jūsų ir nežinant pasirinkimo motyvų, bei giliausių troškimų pasakyti ar gausite išrišimą. Formaliai ne, nes turbūt nesiryšit nutraukti lytinių santykių (nors toks pasirinkimas atneštų labai daug laisvės jums ir jūsų mylimojo gyvenime),  bet nenusiminkite, neapleiskite maldos ir Šv. Mišių aukos. Taip pat egzistuoja dvasinė Komunija, tad tikrai Bažnyčią jūsų neatstumia ir nesmerkia, tiesiog gerbia jūsų pasirinkimą ir nori kad gyventumėte atsakingą gyvenimą.

O svarbiausia kalbėkites su savo išrinktuoju, ne tik apie jo, bet ir savo baimes.

Laiminu

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...