Žinau, kad lytiniai santykiai iki santuokos yra nuodėmė. Bet norėjau paklaust ar nėra draudžiamos glamonės ir labai aistringi bučiniai iki santuokos?

Paklausė Tema: Lytiškumas

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Atsakė

Pradžioj reikėtų tiesiog klausti: "Kodėl lytiniai santykiai iki santuokos yra nuodėmingi"? Vienas iš galimų atsakymų būtų čia.

Ir tada jau reikėtų klausti - ar glamonėmis ir aistringais bučiniais nekeliame pavojaus savo santykiams, ar netgi santuokai?

Paaiškinu -

Lytiškumo sritis žmoguje siejasi su labai stipriais emociniais išgyvenimais. Ir čia tyko pavojus, kad ši sritis pradės skurdinti draugsytę ar meilę. Gali būti, kad ilgainiui glamonės ar bučiniai "okupuos" visą kūrybiškumą santykiuose.

Draugystė - tai neišsemiamas lobis :) Ir yra begalės būdų kaip ją parodyti - suadyti kojines, paimti už parankės, kutenti su smilga ausį kol kitas miega, parašyti ant rasotos žolės laišką, užkasti kitą iki kaklo pajūrio smėlyje, mesti rūkyti, išplauti namie langus ir t.t.

Bet gali nutikti taip, kad glamonės ir bučiniai teiks intensyvesnio ir greitesnio džiaugsmo, todėl galiausiai bus sustota vien ties jais. Po kiek laiko visa tai "nusitrins" - nebeteiks malonumo. Juk netgi ir medaus galima prisivalgyti tiek, kad būtų bloga...

Tada jau kyla pavojus - gali būti pagunda galvoti, kad "meilė baigėsi". Arba pasiduoti pagundai "eiti toliau" ir "pabandyti dar iki vestuviųm, nes juk vis tiek tuoksimės".

O viso to nė nereikėtų, jei glamonės ar bučiniai eitų ranka rankon su kūrybiškumu draugystėje. Tiesiog - kad būtų laikomasi tam tikros "draugystės disciplinos" - penki kitokie draugystės ženklai ir tik tada - bučinys kaip šeštas, o apkabinimas - kaip septintas :)

Taipogi nežinia kas slepiasi po žodžiais "glamonės" ir "bučiniai". Yra daug vietų kurias galima paliesti ar pabučiuoti. Todėl čia reikėtų irgi stengtis tausoti vestuvių pyragą iki vestuvių :))) Tiesiog - neužsikrėsti supermarketų liga ir nepradėti Kalėdų švęsti rugsėjo mėnesį.

Iš savo (kartais skaudžių) patirčių galiu pasakyti, kad draugas ar draugė visada turėtų likti tam tikra "neatrasta žemė". Žmogų nurengti galima labai greitai. Bet reikia atsiminti, kad po to jau niekad šios paslapties ir pirmapradžio džiaugsmo nebesusigrąžinsi. Ir tikrai verta tai tausoti iki vestuvių.

Neliesti ir nebučiuoti taip kaip tai daro sutuoktiniai. Ne tik tam, kad yra pavojus "nuslysti" į emocijas kurios taptų nebevaldomos, bet pirmiausia dėl to, kad tas vaikinas ar ta mergina dar nėra "tavo". Reikia jį saugoti, "nenučiupinėti|", kad taip išsaugotum jo(s) orumą ir laisvę. Juk jei žmogus visiškai atsiveria kitam, jo akivaizdoje ištirpdo savo drovumą - tada jis jau tampa šiek tiek "priklausomas" - šiek tiek "atsidavęs" tam kitam žmogui, net ir be lytinių santykių.

Ir tai reiškia, kad jis jau mažiau laisvas rinktis - tuoktis ar nesituokti su tuo žmogumi. O tai jau yra pavojinga, nes taip santuoka yra ne laisvai pasirenkama, o į ją tiesiog "nuslystama".

Taigi, galiausiai, jei manęs kas klaustų tokio klausimo, aš sakyčiau: a) ar nepamiršai daugybės kitų būdų kaip parodyti, jog brangini kitą? b) liesdamas žinok, kad lieti ne "savo" žmogų - todėl ir liesk jį tik ten, kur liestum svetimą žmogų, bet taip, kaip lieti brangiausią ką turi; c) bučiuodamas atsimink, kaip Didįjį Penktadinį bučiuoji tave išgelbėjusį Kryžių ir nepamiršk, kad tavo mylimasis ar mylimoji yra Šventosios Dvasios buveinė, o jo(s) širdis - Gailestingojo Dievo Sostas.

Ir, žinoma, be galo svarbu kalbėtis. Ne tik kaip judu jaučiatės ir kaip jums tai patinka, bet ir apie tai kaip visas šitas reikalas atrodo Dievo akyse, ar nėra abejonės dėl skaistumo ar pagarbos vienas kitam, ar tikrai tausojate jūsų ikisantuokinę laisvę, ar nepasiduodate pagundai "susmaližiauti" tai kas skirta vien tik tiems kurie išdrįsta įsipareigoti santuokai? O galiausiai - pasižiūrėti (gal net ant lapelio susirašyti, kad matytųsi proporcija) kiek kitokių meilės ženklų mokate ir rodote?

Tvirtybės ir išradingumo!

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...