Ar oralinis seksas(nesantuokoje) yra nuodėmė?

Paklausė Tema: Lytiškumas

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (3)

Atsakė
Klausdami tarsi bandote apsibrėžti savo elgesio ribas, ieškant saugios užuovėjos.

Atsakysiu trumpai: kur nėra meilės, ten tik vartojimas.

Žodis seksas pradėtas vartoti gyvūnų sueičiai pažymėti, todėl taip klausdami prilyginate žmogišką meilę gyvūno instinktui.

Turbūt nesunku atrasti ir įvertinti žmogaus gebėjimą mylėti ir rūpintis, netgi sakyčiau aukotis meilei. Tada "techniniai" dalykai nebėra patys svarbiausi.
Atsakė

Galbūt vertėtų šiek tiek papildyti kun. Arūno atsakymą...

Klausimas: "ar vienoks ar kitoks seksas yra/nėra nuodėmė" mano manymu yra trupučiuką ribojantis. Tai tarsi klausimas: "Ar Bažnyčia tai draudžia, ar leidžia?" :))) Ieškant atsakymo, manyčiau, verta pažvelgti į šį reikalą truputėlį kitu kampu - per meilės dovanojimo akinius :)

Taigi - lytiniai santykiai yra viena žmogui kaip viena iš aukščiausių meilės išraiškų. Aišku, net ir brangiausius dalykus galima sukarikatūrinti, pašiepti, iškreipti.

Tačiau lytinių santykių prigimtis ir tam tikras kilnumas bei orumas nuo to nesikeičia - ši aukščiausia meilės išraiška kitam žmogui visada turi savyje galią kurti naują gyvybę. Iš tiesų tai yra nuostabus meilės stebuklas - kad meilės santykis gali būti toks stiprus, jog iš jo gimtų naujas asmuo.

Čia galime galvoti apie Švenčiausios Trejybės slėpinį, kuriame Tėvo meilė Sūnui ir Sūnaus meilė Tėvui yra tokia stipri, jog ši Meilė yra Asmuo! - Šventoji Dvasia.

Būtent iš šio kampo žvelgiant galime teisingai svarstyti apie lytinių santykių moralumą (arba teologiškai kalbant - nuodėmingumą ar dorybingymą). Juk niekas neprieštarautų minčiai, kad mylėti savo žmoną aukščiausia įmanoma meile - tokia kuri kuria gyvybę - yra nuodėmė :))) Žinoma, iš karto pabunda atsakomybės jausmas - kaip kun. Arūnas sako - būtų žiauru tiesiog "vartoti" meilę, nes tada atsiradusi naujoji gyvybė būtų tiesiog... "collateral damage"?

-x-x-x-

Būtent dėl šio atvirumo gyvybei geriausia ir vienintelė tikrai tinkama vieta lytiniams santykiams yra santuoka. Nes tik ten įmanoma šių santykių neapiplėšiant, neskurdinant ir nieko iš jų neatimant dovanoti save mylimajam ar mylimajai.

Juk už santuokos ribų, jei žmonės tikrai atsakingai priima naujos gyvybės iššūkį (kad vaikui vienintelė tinkama ir saugiausia vieta gimti yra santuoka, kurioje tėvai yra prisiekę vienas kitam ištikimybę iki mirties), teks riboti lytinių santykių atvirumą gyvybei...

Taigi, atkeliaujame iki taško kuriame darosi aišku, jog lytiniai santykiai už santuokos ribų yra šios - aukščiausios - meilės išraiškos skurdinimas bei apiplėšimas. Tam tikra prasme tai yra melas... Nes žmogus pačiu lytiniu veiksmu sako: "Aš tave myliu visiškai ir besąlygiškai - atsiduodu tau visas(-a) ir priimu tave visą". Tačiau iš tikro tiesa yra gana skaudi: "aš 'myliu' tave visą, išskyrus tavo vaisingumą - jo šiuo metu nenoriu ir jis man yra trukdis"... Taip lytiniai santykiai, kuriuose yra "nupjaunamas" atvirumas gyvybei tampa skaudaus paslėpto melo vieta - išoriškai tarsi reiškiama aukščiausia meilė vienas kitam, bet viduje yra keliamos sąlygos, reikalavimai, - meilę bandoma pajungti savo interesams, ja "naudotis".

-x-x-x-

Na ir pagaliau galime ateiti iki klausimo - truputėlį kitu kampu - klausdami ne: "ar tai nuodėmė", bet tiesiog: "ar tai sąžininga? - ar tai tikrai meilės išraiška?"

Bet kokia lytinių veiksmų rūšis kuri yra atskirta nuo atvirumo gyvybei (oralinis ar analinis seksas, masturbacija) yra labai skaudus melas - tiek santuokoje, tiek už jos ribų. Nes mes meluojame savo elgesiu (sakydami: "tave visą myliu, išskyrus tavo vaisingumą", arba: "myliu tave kaip save patį, bet savo vaisingumo dabar nemyliu, todėl jį 'amputuoju' šiuo svarbiu momentu, kai mes švenčiame ir džiaugiamės savo meilės vienas kitam vaisingumu").

-x-x-x-

Dažnas priekaištas kurį galima išgirsti yra: "Tie katalikai išvis bando uždaryti lytinius santykius naujos gyvybės "gaminimo" rėmuose - jokios kontracepcijos, jokios galimybės žmonėms 'pasidžiaugti' vienas kitu, ar tiesiog - 'paišdykauti'".

Tai jau kito klausimo sritis, tačiau vis tiek galima žvelgti į tai kaip Dievas sutvėrė vyrą ir moterį, pastarajai duodamas nevaisingumo dienas, kuriomis sutuoktiniai gali dovanoti vienas kitam meilę išlaikydami šių santykių atvirumą gyvybei, tačiau jos nesukurdami.

Sunku? Tikrai taip!

Net neturėdamas žmonos galiu įsivaizduoti kiek iššūkių einantiems šiuo keliu! Sugebėti atrasti džiaugsmą susilaikyme ir susitvardyme (o taip ir auginti pagarbą vienas kitam!), išmokti klausytis savo kūnų - kada jiems yra "poilsio dienos" :))) ir t.t. Tikrai daug visko. Kita vertus - argi ne taip ir sako Dievas, kai taria, jog: "du taps vienu kūnu"? Argi tai nereiškia, kad "ne tik miegos kartu, bet ir mąstys kartu, tvardysis kartu, džiaugsis kartu, klausysis kartu"? :)

-x-x-x-

Iš savo patirties galiu pasakyti tik tiek, kad didžioji Mokytoja šiuose dalykuose dažniausiai yra moteris. Taip, taip. Būtent ji. Vyras savo prigimtimi yra medžiotojas :) Kiek jam leidžiama, tiek jis eina :))) Rašau su jumoru, taipogi reikia įvertinti, kad visuomet esti išimčių. Tačiau šiuose dalykuose dažnai išryškėja tiesa, kad mergina ar moteris gali daug ko išmokyti vyrą - ypatingai švelnumo, jautrumo ir pagarbos. Tiesiog neleisdama jam daryti visko ko anas užsigeidžia :) O kartu - kuo aiškiau įsivardydama sau pačiai ką jai reiškia jos orumas bei kilnumas ir kaip jį reikėtų saugoti ir tausoti. Nes ypatingai lytiškumo srityje moteris visuomet duoda daugiau - tokia jau jos prigimtinė sandara... Užtenka pagalvoti vien apie tai, kad moteris pamilusi vyrą jau ko gero niekad gyvenime jo nenustos tam tikra prasme mylėjusi. Su vyrais - ne taip :)))

Kaip patarimą šioje vietoje galiu pasiūlyti tik bandyma kalbėtis - tiek tarpusavyje, tiek su kitomis poromis. Bandyti atrasti ką reiškia judviejų pagarba vienas kitam. Ar norite mylėti vienas kitą tikrai pilnoje tiesoje, ar pasiryžtate saugotis vienas kito "vartojimo", kaip sakė kun. Arūnas.

Atsakė
puikus kun. Algio atsakymas :))

Manau geriausia klausti tėvų patarimo tokiais klausimais.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...