Rožančiaus nešiojimas

Paklausė Tema: Visi kiti
Nešioju rožantėlį praktiškai visur, pasikabinusi ant kaklo.
Jis pašventintas, parvežtas iš Italijos.
Klasiokai sako, kad negalima jo nešioti, nes pritraukia nelaimę.
Kiek klausiau tikybos mokytojos, man patvirtino, kad taip nėra ir galiu nešioti jį ramiai.
o ką tokiu atveju mano kunigai?
Nešiodama rožantelį mokykloje tikrai jaučiu, kad man jis padeda net ir per kontrolinius darbus....

dėkoju už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Labas,

Viena vertus rožančius - tai ne pakabukas. Tai - maldos įrankis. Jis turi gana aiškią funkciją - padėti žmogui nepasimesti, kai jis meldžiasi Rožinį (ar Gailestingumo vainikėlį) ir "atpalaiduoti" jam smegenis, kad jis galėtų susikaupti maldai, užuot skaičiavęs kelintą kartą meldžiasi "Sveika, Marija" :)

Yra tam tikras neatitikimas tarp to kas yra Rožinis, ir kad jis nešiojamas ant kaklo. Jei jau nešiojiesi Rožinį su savimi, tai gal reikėtų laikas nuo laiko jį melstis? - einant į mokyklą, nuobodžiaujant autobuse, laukiant pirmojo snaudulio kai atsiguli miegot...

Nešiotis Rožinį ir jo "nenaudot" - na tai biškį panašu į paukštį Dodo - turi sparnus, bet neskraido :) Mikė Pūkuotukas nustebtų matydamas žmogų, kuris nešiojasi po kaklu pasikabinęs puodynaitę medaus, ir niekad iš jos nepasmaguriauja Šio-Bei-To :)

Tai, kad Rožinis pašventintas, reiškia, jog už jį buvo padėkota Dievui, toje pašventinimo maldelėje yra žodžiai: "kiekvienam, kuris šiuo Rožiniu melsis...". Taigi, gal jei Tu tik nešioji tą Rožinį - būtų sąžiningiau jį padovanoti kam nors, kas juo melstųsi?

Kai sakai, kad jis tau "padeda per kontrolinius", tai čia jau iš viso pakvimpa amuletais ir magijom :) Rožančius pats savaime tėra siūlelis ar grandinėlė, ant kurio(s) suverti karoliukai. Jokios "jėgos" savyje jis neturi. Jei kažką ir "jauti", tai tėra Tavo pačios žinios, arba įsivaizdavimai. Reikėtų vengti tokio prisirišimo prie daiktų, tikint jų "galiomis". Nes galiausiai yra pavojus, kad net toks šventas dalykas kaip Italijoj pašventintas Rožinis taps paprasčiausiu stabu. Ir žmogus, užuot pasitikėjęs Gyvuoju Dievu, sudės savo viltis į paprastą poterių "skaičiavimo mašinėlę" (t.y. Rožinį), kuri tėra paprasčiausias daiktas...

Mano patarimas - nusiimk Rožinį nuo kaklo ir apsivyniok jį aplink riešą. Taip bus patogiau juo melstis :)

Sėkmės!
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...