Del tevu nuodemiu

Paklausė anonimas Rugsėjo 24, 2011 Tema: Nuodėmė
Jei mes busim baudziami uz tevu ir proseneliu nuodemes, tai nelieka prasmes gyventi dorai. Kitoje vietoje Biblijoje rasoma, kad vaikai nekentes uz tevu nuodemes. Tai kuom man tiketi?
Susijęs su atsakymu į klausimą: Ar Biblijoje nekalbama apie karmos dėsnį?

Atsakymų: 1

Atsakė bralgis Rugsėjo 24, 2011

Na... reikia pagalvoti, ką reiškia: "mes būsime baudžiami..."

Dievas, ko gero iš viso nebaudžia žmogaus. Viskas ką Jis daro - tai leidžia žmogui patirti jo paties nuodėmių vaisius bei pasekmes. Kartais mes pridirbam tokių nuodėmių, kad jų pasekmės peržengia netgi mūsų gyvenimo ribas - pvz. gamtos teršimas, atominių bombų sprogdinimas, tyčiojimasis ir kitoks psichologinis žmonių žalojimas etc.

Taigi, gaunasi, kad čia jau nebe Dievas "baudžia", bet mes patys savo nuodėmių pasekmėmis skriaudžiame tuos, kurie ateis gyventi po mūsų.

Tokiu atveju gyventi dorai ne tik apsimoka, bet ir yra privaloma, dėl įsakymo mylėti savo artimą :))) Juk mylėti - tai didžiausias žmogaus džiaugsmas ir laimė. Taigi, - "apsimoka" mylėti savo artimą, kad būtum laimingas :)))

-x-x-x-

Kita vertus, skaitant Bibliją reikia visada turėti omeny, kad šis tekstas gimė maždaug per tūkstantį metų (tiek kiek egzistuoja Lietuva!), todėl natūralu, kad jame galima pastebėti tam tikrus minties pokyčius, Apreiškimo supratimo "žingsnius".

Kažkada Izraelyje vyravo kolektyvinės atsakomybės supratimas - vienas nusidėjo, kenčia visi. Po to palaipsniui išsivystė asmeninės atsakomybės suvokimas - už savo nuodėmę atsako pats nusidėjėlis (nors tai, žinoma, nepanaikina tos nuodėmės poveikio kitiems žmonėms).

-x-x-x-

Tikėkite Viešpačiu Jėzumi Kristumi :) Jis gali išgelbėti Jus iš nuodėmės.

Užduoti Klausimą

Temos


...