Kiek kartų galima priimti Šv. Komuniją trijų dalių Šv. Mišiose?

Paklausė Tema: Komunija
Kiek kartų galima priimti Šv. Komuniją (Kristaus Kūną) Kristaus gimimo (trijų dalių) Mišiose? Pavyzdžiui vieną kartą leidžiama priimti komuniją kalėdų nakties (Piemenėlių) Šv. Mišiose. Tačiau sekančios Šv. Mišios eina jau rytinės, bet jos yra su skirtinga evangelija. Taipogi, trečios Šv. Mišios eina po rytinių Šv. Mišių, kurios aukojamos (tos pačios dienos) vidurdienį ir skaitoma vėl skirtinga evangelija. Tiesa, vidurdienio Šv. Mišios yra kartojamos vakare ir evangelijos skaitiniai yra tokie patys kaip ir vidurdienio Šv. Mišiose. Nebent buvo pasikeitimai.
Visos trejos Šv. Mišios yra aukojamos skirtingomis evangelijomis, todėl kilo klausimas: kiek kartų trejose Kristaus gimimo Mišiose galima priimti Šv. Komuniją - Kristaus Kūną? Ar galima priimti tik vieną kartą dalyvaujant ir meldžiantis visose trijose Šv. Mišiose? Ar galima priimti tris kartus? Į šį klausimą prašau atsakyti pagal popiežiaus ir II Vatikano susirinkimo oficialius dokumentus. Dėkoju. Džiaugsmingo Kristaus gimimo jūsų namams.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Bet kokiu atveju tikintieji šv. Komuniją gali priimti ne daugiau, kaip du kartus per dieną, nesvarbu, kokia būtų šventė. Pirmą kartą galima priimti ir ne Mišių metu, o antrąjį - tik pilnai dalyvaujant šv. Mišiose.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...