Ar žydai ir krikščionys išpažįsta tą patį Dievą?

Paklausė Tema: Religija
Kaip suderinti krikščionybę ir tai, kad žydai, nepripažįstantys Jėzaus Dievu ir Mesiju, nėra blogi ar kvaili žmonės?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Na, dar reikėtų pridėti islamą - jie taipogi išpažįsta tą patį Dievą.

Skilimai religijose, matyt, yra žmogaus slpnumo ženklas. Atrodytų - jau kur, kur, o Dievo garbinimo srityje tai žmonės turėtų būti kuo arčiausiai Jo, kuo labiausiai į Jį panašūs. Ir vis tik - yra kaip yra :)

Vienas iš dalykų kuriuos esu pastebėjęs religijos srityje - tai toks paradoksas:

Kuo žmogus yra dvasingesnis, kuo giliau jis pasinėręs į draugystę su Dievu, tuo didesnio nuolankumo tas tikėjimas reikalauja.

Paaiškinu -

Kai žmogus vis giliau pažįsta Dievą, tai Dievas tampa viską paaiškinančiu principu - viskas staiga tarsi "atsistoja į vietas". Lewis'as kalba apie tai savo knygoje "Stebuklai".

Bet čia yra vienas "bet" - Dievas yra labai dinamiškas. Jisai žmogų veda vis gilyn. Čia žmogui kyla iššūkis - seks jis Dievu, ar vis tik pasitenkins tuo ką jau yra pasiekęs draugystėje su Juo.

Pavyzdžiui - kai po Atgimimo Lietuvos Bažnyčioje pradėjo reikštis protestantinių tradicijų įtaka (Šventraščio svarbos augimas, kitokios šlovinimo formos ir t.t.) - nemažai kunigų pasišiaušė ir sakė, kad tai atmestina.

Arba dar - Bažnyčia pastaruoju metu vis labiau įsisąmonina, kad norint pažinti Evangelijas, reikia pažinti ir ST, o tai reiškia - pažintri ir žydų Tautą, jos mąstymo būdą ir t.t. Čia vėlgi kyla pasipriešinimas, esą žydai jau ir taip "susireikšminę".

Visu tuo noriu parodyti, kad žmoguje egzistuoja tam tikras "užsikietinimas" - kuo jis ilgiau ir geriau pažįsta Dievą ir kuo jame mažiau nuolankumo - tuo didesnis "skilimo" pavojus, nes žmogus jaučiasi esąs teisus :))) Juk jis jau tiek metų tiki Dievu, Dievas daugybę kartų yra įrodęs, kad Jis gyvas ir veikia to žmogaus gyvenime! Staiga atsiranda kažkas, kas tarsi "prieštarauja" visai šitai patirčiai (pvz. žmogus, kuris sako, kad Dievas yra ne Vienas, bet Vienas-Trijuose-Asmenyse, ir kad jis yra vienas iš tų Asmenų, kito Asmens Sūnus!) - reikia didžiulio pasitikėjimo bei nuolankumo šuolio.

Ne visi tą šuolį pasiryžę daryti.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...