Dėl krikšto pažymos

Paklausė Tema: Krikštas
Mano sesė, gyvenanti Vokietijoje nori sugrįžti į religinę bendruomenę ir jai reikalinga krikšto pažyma. Buvau bažnyčioje kur buvo krikštyta (Varėnos raj.), bet pasakė, kad archyvo po 1992 nėra išsaugoto. Kunigas atsisakė išduoti pažymą, sakė gali tik liudijimą duoti, kad archyvas neišsaugotas. Krikšto tėvai jau mirę, tėvai taip pat, gimtieji namai kur dar galima būtų ieškoti sudegė 2009 metais. Sutiktume sumokėti ir mokestį. Sesuo tikrai krikštyta, jai dabar 51 metai, Vokietijoje buvo išstojusi iš religinės bendruomenės dėl mokesčių, nes prastai sekėsi verslas, bet dabar viskas gerai ir nori sugrįžti, be to dėkinga dievui už dukrą, kurią davė jau brandžiame amžiuje, kai nesitikėjo susilaukti... Labai lauksiu atsakymo dėl šio mums svarbaus klausimo. Norėčiau atsakymo kaip galima greičiau, nes taip pat ruošiuosi išvykti. Ačiū

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Pirmiausiai tai ne žaidimas tokie dalykai. Blogai sekėsi verslas išstojo iš bendruomenės, gerai sekasi nori įstoti, vėl bus blogai ir vėl išstos? Atsiprašau, kaip tai paaiškinti? Esu pats asmeniškai susidūręs su tokiais dalykais. Kaip liūdna į krikšto knygą daryti įrašą, kad atsisakė Katalikų tikėjimo: TAIP ATISAKĖ..

Kai Jūsų sesuo priėmė tokį sprendimą, išstoti iš Katalikų Bažnyčios, ji privalėjo nurodyti savo konkrečią krikšto datą, tuomet tokie dokumentai iš Vokietijos eina per vietinės vyskupijos kuriją. Jei Jūsų minėtos parapijos archyvas neišlikęs, kreipkitės į vyskupijos kuriją gal bus išlikusi tuomet siųsto laiško kopija laiškas. Jei tokio laiško niekas nesiuntė, tuomet nežinau, kaip Jums padėti. Bet geriausia vis tiek būtų kreiptis į vyskupijos kuriją. Dalis Varėnos rajono priklauso Kaišiadorių vyskupijai, didesnė dalis, Vilniaus arkivyskupijai.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...