Kokia yra kataliku baznycios pozicija vizualizacijos ir pasamones naudojimo temomis?

Paklausė Tema: Visi kiti
Kokia yra kataliku baznycios pozicija vizualizacijos ir pasamones naudojimo temomis?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Bažnyčia gerbia ir gina žmogaus orumą.Jokiais būdais negalima manipuliuoti žmonėmis. Kaip braunamasi į žmogaus vidų jam nežinant ar nesutinkant  tai yra prievartavimas. Tie metodai yra naudojami reklamose.
Atsakė

Ačiū už klausymą

Jei kalbam apie šį reiškinį

"Metodas psichologijoje ir kitose kryptyse vadinamas daugeliu pavadinimų – afirmacija, nusistatymas, saviįtaiga, autotreningas ir pan."

Sunku vertinti vienareikšmiškai. Psichologijoje dažnai tenkinamasi "jei padeda, tai gerai" taisykle. Kaip suprantu tai psichoterapijoje taikoma technika. Mes visi turbūt nubudę sau pasakome: - laikas keltis ar keliuosi. Tad saviįtaiga tik padeda tai įsisąmoninti, kita vertus tokia sąmonė tikrai neatspindi katalikiškos. Man trumpos maldos: - Jėzau padėk, pasitikiu tavimi ir kt. daug veiksmingesnės, nei įtaigos žodžiai. Aišku malda nėra saviįtaiga, bet paaiškink kad nori:)))

Vienu žodžiu, katalikui rekomenduočiau melstis, o neužsiminėt proto ar valios mankšta, jei koks draugas mankštinasi naudodamas čia technika tegul.

Dėl kitos "technikos" būsiu griežtesnis

1. Apibrėžimą radau New Age propaguojamoje svetainėje

" vizualizacija, kuri apima  vaizduotės panaudojimo metodus,  kurių dėka galite pasiekti ir susikurti viską, ko trokšta jūsų širdis: meilę, pinigus, sėkmę, vidinę harmoniją..." (Nuorodos neduodų, nes jinai nekrikščioniška.

aišku New Age dalykėliu galima rasti ir psichoterapinėse praktikose, bet man tai lakmuso popierius, jog turim reikalo su nekrikščioniškom praktikom.

"Sąsajos tarp Rytų dvasingumo ir psichoterapijos akivaizdžios, tuo tarpu jungiškoji psichologija ir Žmogiškojo potencialo sąjūdis smarkiai paveikė šamanizmą ir tokias „rekonstruotąsias” pagonybės formas kaip druidizmą ir Wicca sąjūdį"

Be to, žinant iš tradicijos, jog vaizduotė yra ta vieta, kur esame gundomi plius magiškas pasaulėvaizdis trokštant beatodaitiško pasisekimo, gali būti tiesus kelias į demoniškus užvaldymus.

Todėl, jei praktikavote ar praktikuojate siūlau nutraukti išpažinti, kaip netikėjimo aktą ir kitus perspėti iš broliškos pareigos.

Ps. tikiuosi papildysiu išsamiau, argumentacijos ir apibūdinimų pritrūkau.

 

 
 
 

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...