Kodėl Krikščionybė ragina neprisirišti prie materialių dalykų?

Paklausė Tema: Religija
Sveiki, tiesiog pradėjau domėtis metafizika( trumptai tariant filosofijos šaka apie gyvenimo dėsnius ir prasmę) tai dauguma kūrinių, straipsniųšia tema susipina su religiniais segmentais. Taigi iškilo visai paprasti klausimai apie krikščionybę:
1.Kodėl bažnyčioj taip gražu? viskas išpuošta auksu, daug skulptūrų, brangių tapytų paveikslų ir kitų materialinių gerybių? Anot biblijos žmogus turi neprisirišti prie materialinių gerybių turi rasti ryšį su Dievu, o kaip man jį rasti kai prieš akis skulptūros paveikslai ir kt. išvardyti mano dalykai? Mano manymu tai trukdo susikaupti, blaško ir suardo discipliną tarp žmogaus ir Dievo.[/b]
2.Kodėl žydai, kaip labai religinga tauta yra taip gerai apsirūpinę materialiai? Kodėl garsūs verslininkai ir mokslininkai yra žydai, juk tai priveda prie pinigų (tučtybės)?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Dėl žydų nediskutuosiu.

O dėl bažnyčių grožio - jos buvo statomos, kad simbolizuotų dangaus grožį (dabartinės modernios bažnyčios nėra tokios gražios). Pažiūrėkit pirmąsias bazilikas - gražiausios yra lubos - kuo žemyn, tuo paprastyn.

Be to, kai daugybė žmonių nemokėjo skatyti, svarbiausi Išganymo istorijos įvykiai būdavo vaizduojami vitražais, freskomis, paveikslais, statulomis... ir ne bet kaip, o gražiai, stengiantis dėl Dievo. Meninkai dažnai dibdavo panirę į maldą...

Ir visa tai nėra kieno nors asmeninis turtas. Juk tos gražiosios bažnyčios yra atviros visiems. Tik grožėkitės. :)

O be to jų niekas mirdamas neišsinešė anapus. Paliko mums. Ir mes paliksim kitiems. Kame čia blogis?

O dėl paties principo, siūlau šią ištrauką:

"1 Šešioms dienoms belikus iki Velykų, Jėzus atėjo į Betaniją, kur gyveno jo prikeltasis iš numirusių Lozorius. 2 Ten buvo jam iškeltos vaišės. Morta tarnavo, o Lozorius kartu su svečiais vaišinosi prie stalo. 3 Paėmusi svarą brangių tepalų iš gryno nardo, Marija patepė Jėzui kojas ir nušluostė jas savo plaukais. Namai pakvipo tepalais. 4 Vienas iš jo mokinių, Judas Iskarijotas, kuris turėjo jį išduoti, pasakė: 5 „Kodėl to tepalo neparduoda už tris šimtus denarų ir pinigų neatiduoda vargšams?!“ 6 Jis taip sakė ne kad jam būtų rūpėję vargšai, bet kad pats buvo vagis ir, turėdamas rankose kasą, grobstė įplaukas. 7 O Jėzus tarė: „Palik ją ramybėje. Ji tai laikė mano laidotuvių dienai. 8 Vargšų jūs visada turite su savimi, o mane ne visuomet turėsite“." (JN 12,1-8)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...