Kodėl moterys negali būti kunigėmis?

Paklausė Tema: Visi kiti
Kodėl moterys negali būti kunigėmis, laikyti mišių, sakyti pamokslus ir t.t.? T.y. turėti tokias pat teises kaip ir kunigai vyrai. Ar nemanote, kad tai diskriminacija? O kur nors  Šv. Rašte yra parašyta, kad moterys netinka atlikti šių pareigų? Ar tai sugalvota Bažnyčios? Žaviuosi filmu "Popiežė Joana" (yra ir knyga). Nors jis pastatytas remiantis legenda, bet kai kurie šaltiniai teigia, kad tai visai ne legenda, o tikra istorija.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Katalikų Bažnyčia moko, kad yra du Apreiškimo šaltiniai: Šventas Raštas ir Tradicija. Tad moterys kunigės būtų išradimas, tai nėra perduota. Bažnyčia neišradinėja, o saugo ir perduoda Apreiškimą kartoms autentišką. O jei paprasčiau kalbant - Jėzus iš savo mokinių į 12 apaštalų gretas neišsirinko nė vienos moters... Taip ir lieka Tradicijoje, t.y. taip ir perduodama.

Tačiau kaži, ar kokia kita religija taip gerbia moterį, kaip krikščionybė. Tiesiog moteris ir vyras yra skirtingi, misijos jų kartais skirtingos ir pan. Tačiau "skirtingas" nereiškia "blogesnis - geresnis". Skirtingumas tik praturtina. Pažiūrėkit, per ką Dievas tampa Žmogumi, per ką ateina į Žemę pranašų skelbtasis Mesijas - per Moterį (Mariją). Kam buvo pirmiausiai patikėta Prisikėlimo Žinia, kurią paskui pasauliui skelbs apaštalai - moteriai (Marijai iš Magdalos)... (Jn 20,17) O juk tuomet moters liudijimas buvo nulis - jei moteris liudydavo, nieko tai nereikšdavo. O Jėzus parodo, kad pas Jo mokinius bus visai kiti santykiai: "Eik pas mano brolius ir pasakyk jiems: 'Aš žengiu pas savo Tėvą ir jūsų Tėvą, pas savo Dievą ir jūsų Dievą'“. (Jn 20,17)

Blogiausia, kai moterys nori iš tiesų ne lygių teisių, bet vyrų teisių... Ji darosi vyriška... Moteris, jei yra moteriška, vadinasi su ja viskas gerai... Ji tampa vyriška dažniausiai tada, kai yra sužeidžiama - kai nusivylia vyrais, yra jų sužeidžiama, išduodama ir pan. Yra tikrų vyrų deficitas, užtat moterys tampa vis labiau vyriškos... :(

Na, bet čia ne į temą. :)

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...