Lytinio akto ribos santuokoje

Paklausė Tema: Lytiškumas
Bandau iki galo suvokti Bažnyčios požiūrį apie tai, kas galima ir kas negalima sutuoktiniams lytinio akto metu.

Perskaičius Humanae Vitate tapo aišku, kad buvo įvesta sąvoka "pro-kreacija", t.y. jokių kontraceptikų, NŠP ir panašūs dalykai. OK.

Baiginėjant skaityti Karolio Vojtylos "Meilė ir atsakomybė" tampa aišku, kad svarbu į kitą asmenį nežiūrėti kaip į daiktą ir mylėti nesavanaudiškai (tikiuosi suprantate, kad smarkiai suprimityvinu, bet priešingu atveju klausimas netilptų į puslapį). Taip pat reikia visomis išgalėmis saugotis "kontraceptyvaus metaliteto". OK.

Sakykime, kad duotuoju atveju visi aukščiau išvardinti reikalavimai tenkinami: naudojamas NŠP, abi pusės nesijaučia niekaip išnaudojamos, etc.

Visgi lieka pernelyg daug erdvės neaiškumams. Tarkime, kai kurie (mano požiūriu ultra-konservatyvūs) teologai kaip Ron Conte angliškuose katalikų forumuose tvirtina, kad bet koks oralinis aktas (net jei akto pabaigoje sperma patenka į makštį) yra mirtina nuodėmė. Tačiau kai kurie kiti (tame tarpe ir Jūs, šioje svetainėje atsakantys) tame nieko bloga nemato. Nieko tame blogo nemato ir plačiai išgarsėjęs lenkas pranciškonas Ksawery Knotz. Nuomonių konfliktas?

Eikime toliau. Nei viename iš aukščiau paminėtų šaltinių neužsimenama apie analinį seksą ar analinį jaudinimą, kaip lytinio akto dalį (vėlgi, su aukščiau paminėtomis būtinosiomis sąlygomis). Kai kurie save laikantys katalikais autoriai (pvz.: Christopher West) tame nemato nieko blogo, o kai kurie mano kad jis vos ne Katalikų Bažnyčios Trojos arklys, tokiomis nuomonėmis griaunantis ją iš vidaus. Kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

Taip pat nėra iki galo aišku, ką daryti moterims, kurių menstruacinis ciklas yra nereguliarus (dėl ko praktiškai neįmanoma taikyti Creighton'o FertilityCare ar kitų, mažiau tobulesnių NŠP metodų), arba kurioms gydytojas po gimdymo nerekomendavo bent pusę metų  apskritai neturėti vaikų sveikatos sumetimais. Vienas mano klaustas kunigas siūlė dėl to perdaug nesijaudinti ir į šį klausimą žiūrėti liberaliai, tačiau kitas mano klaustas teologas atsakė, kad  Humanae Vitae šiuo klausimu jokių išimčių nenumato ir vienintelė išeitis - susilaikymas. Ką manote Jūs?

Garantuoju, kad uždavus tokius ar panašius klausimus išpažinties metu, gaučiau skirtingus atsakymus, priklausomai nuo to, kas sėdėtų kitoje užuolaidos pusėje. O norisi universalaus supratimo.

Apibendrinant - ar NŠP taikymas ir partnerio orumo išlaikymas yra pakankama sąlyga nuodėmės nebuvimui, ar ne?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Pagirtinas Jusu atviras klausimas, bet tokia tema reikia kalbetis susitikus, patartina abiem sutuoktinims, laisvai galeciau pakonsultuoti, tik Jums reiktu atvykti dvasiniam pokalbiui. 868680476
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...