Žmogus mirė prieš savaitę, ketvirta dieną po buvo palaidotas be kunigo. Kaip ir kada galima užsakyti mišias už mirusįjį?

Paklausė Tema: Mirtis
Žmogus mirė prieš  savaitę, ketvirta dieną po buvo palaidotas be kunigo. Kaip ir kada galima užsakyti mišias už mirusįjį?
kaip suprast "susitarus su kunigu" ? nesu praktikuojanti, labai seniai buvau bažnyčioj ir mišias noriu užsakyt ne dėl savęs. tiesiog nežinau kaip tai daroma ir bijau "gauti bart". Mama sako, eik pas kunigą ir sakyk "garbė Jėzui Kristui"... nu ok, pamėginsiu (po algos ;)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Svarbu ne tik užsakyti,bet ir pačiai dalyvauti. Svarbi detalė. Ar mirusysis buvo bent krikštytas? Jei ne, tai nėra jokios prasmės užsakyti ir aukoti šv. Mišias. Jei krikštytas, šv. Mišios gali būti jam didelė dovana, nors jos ačiam gal ir nereikėjo gyvam esant. „Susitarti su kunigu ” reiškia apsilankyti klebonijoje, kur kunigas gyvena ar bažnyčios zakristijoje, kur geriausia kunigą rasti prieš ar po pamaldų. Na ir paprašyti, kad norite jog kunigas paaukotų šv. Mišias už mirusįjį. Ar pati pasiūlysite dieną, ar leisite kunigui pasiūlyti priklauso nuo jūsų.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...