Kas yra holizmas? Ar tai suderinama su Jėzaus ir bažnyčios mokymu?

Paklausė Laurynas Gruodžio 20, 2017 Tema: Religija
Sveiki, dažnai skaitant įvairius tekstus tenka susidurti su sąvoka "holizmas". Dažniausiai susidurdavau su šituo žodžiu kitų religijų, filosofijos, new age pasaulėžiūros kontekste. Tačiau pirmą kartą su šia sąvoka susiduriu katalikiškoj literatūroj skaitydamas Marcelino Iragui Redin knygą ,,Naujoji aušra. Sąmonės nubudimas". Tad nebelabai suprantu ką reikšia ,,holizmas".
Ir kalbant apie pačią knygą, viskas lyg ir rašoma katalikiškuose rėmuose, bet kai kurios mintys ir kartais vartojama, katalikiškoj aplinkoj neįprasta, terminologija, šokiruoja. Tačiau niekur nerandu jokios recenzijos, apžvalgos ar pan. Gal esat skaitęs šią knygą ir galėtumėt plačiau ją pakomentuoti?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Gruodžio 29, 2017
Holizmas apibrėžiamas kaip "pažiūra, reikalaujanti suvokti reiškinį kaip tam tikrą vientisą visumą, netolygią jos elementų sumai". Tokia prasme jis gali būti suvokiamas kaip mąstymo ir vertinimo metodas ir nėra priešingas krikščionybei. Kai holizmo vardu yra pagrindžiamos pasaulėžiūros arba dvasinės bei medicininės praktikos, krikščionybei tai yra priešinga. Jūsų minimosknygos neskaičiu, negaliu komentuoti.
Užduoti Klausimą

Temos


...