Kaip elgtis tokiu atveju, kai tikintis yra tik vienas is partneriu? Ar tokia santuoka nezemina santuokos iprasminimo Baznycioje?

Paklausė Tema: Santuoka
Garbė Jėzui Kristui!Reikia patarimo. Aš esu, kaip vadinama, praktikuojanti katalikė, tikiu i Dieva Teva, bet pamilau zmogu, kuris yra netikintis Dievu ir daznai save pavadinantis Pagoniu. Po keliu metu musu draugystes, nutarem, kad negrazu gyventi "susimetus". Pasnekejome ir nutareme, kad esame pasiruose Myleti ir Globoti vienas kita visa gyvenima. Norime susituokti. Ir cia iskilo problema.... Mano Zmogus neturi sutvirtinimo sakremento, bet tai jau pradejome tvarkyti, ir kartu einame i katechumenato paskaitas. Atrode, jog problemos nebera. Ir pradejome kalbeti apie vestuviu vieta. Labai noriu santuoka iregistruoti Viespaties namuose - baznycioje, o busimas man vyras to nelabai nori. Kaip elgtis tokiu atveju, kai tikintis yra tik vienas is partneriu?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Sveikintina, kad su savo sužadėtiniu kalbatės šiais klausimais. Jei jis save vadina pagoniu, tai reiškia, kad žmogus yra tikintis kitais dievais, o ne ateistas. Tai jau neblogai:)

Versti jį eiti sakramentų būtų neprotinga, nes Bažnyčioje turėsim dar vieną "sutvarkytą" pagonį. Jums belieka tik melstis ir prašyti Dievo Gailestingumo suteikti jūsų partneriui Malonę pažinti asmeniškai Jėzų, tik tada, realiai dalykai ims keistis.

Tiesą ir tai, kad gavusi santuokos skramentą su "sutvarkytu" jaunikiu savo problemos neišspręsite. Nes jei jis netiki Kristumi, tai jokios priesaikos jo nesaisto. Gyvenimo praktikoje turime daug tokios rūšies liūdnų pavyzdžių.

Prieš einant prie altoriaus su dabartiniu jaunikiu, gerai pagalvokit, ar norėsit po to visą likusį gyvenimą "našlauti". Ir šiaip, iki Santuokos susitarkit su savo sužadėtiniui pagyvent skaisčiai. Pamatysit, kas jūsų partneriui labiau rūpi jūs kaip asmuo, ar kiti dalykai.

Sėkmės!

Bukit palaiminta!
Atsakė
Garbė Kristui,

Teisiškai santuoka galios, jei abu suprasite kam įsipareigojate ir priesaika saisto nepriklausomai nuo tikėjimo gylio ar pločio.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...