kodėl krikščionių ir žydų šventės pascha ( pesech ) vadinasi vienodai, bet turi visiškai skirtingą reikšmę?

Paklausė Tema: Religija
Garbė Jėzui Kristui.
     Prašau pakomentuoti kodėl krikščionių ir žydų šventės pascha ( pesech ) vadinasi vienodai, bet turi visiškai skirtingą reikšmę? Žydų biblijinė šventė "Pesech" pašvęsta Egipto kudikėlių išžudymui, švenčiama jau maždaug 4000 metų. Krikščioniška Kristaus prisikėlimo šventė Velykos yra dviem tūkstančiais metų jaunesnė ir visiškai neturi nieko bendro su žydų "Pesech". Klausimas, kas, kada, ir kodėl Kristaus prisikėlimo šventę sugalvojo pavadinti tuo pačiu vardu? Ar tai galima kaip nors ištaisyti?
  Ačiū.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Šiaip Velykos yra Kristaus Prisikėlimo iškilmė. Žydai švęsdami Paschą prisimena, kai Dievas praėjo pro jų namų duris, pažymėtas avinėlio krauju, todėl jų pirmagimiai liko gyvi. Tai buvo viena iš Dievo bausmių Egipto faraonui, kuris nenorėjo išleisti žydų keliauti į Pažado Žemę.

Ši vakarienė buvo ir Jėzaus žemiškojo gyvenimo dalis, bet Jėzus juk irgi vadinamas Dievo Avinėliu, kuris buvo nužudytas ant kryžiaus ir jo pralietas Kraujas plauna mūsų nuodėmes. Dėl Jėzaus Kraujo esame nepražudyti, bet turime Amžinojo Gyvenimo viltį.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...