Kristaus gimimas

Paklausė Tema: Dievas
Dažniausiai, kai kalbama apie Kristaus gimimą yra remiamasi Mato ir Luko evangelijomis.

- Kokios dar evangelijos aptaria Kristaus gimimą?
- Kaip buvo nustatyta, kad būtent gruodžio 25:toji yra Kristaus gimimo diena? Ar ši data yra tiksli?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (4)

Atsakė
Perskaitykite visas keturias evangelijas ir sužinosit, ką jos rašo :)

O dėl Jėzaus Gimimo datos - gruodžio 25-ąją švenčiame ne todėl, kad tai būtų tikra Jo Gimimo data. Nėra žinoma, kada tiksliai Jėzus gimė. Tačiau gruodžio 25 d. švenčiame vietoj pagoniškos Saulės grįžimo šventės sakydami, kad mūsų Viešpats Jėzus Kristus yra tikroji žmogaus gyvenimo Saulė, nušviečianti mūsų tamsybes. Aušta išganymo ir amžinojo gyvenimo aušra.
Atsakė
Atsakė
Atsakė

Yra svarių argumentų gruodžio 25 laikyti Kristaus gimtadienio diena

"Dionizui Mažajam (Dionisijui Neužaugai) VI amžiuje nereikėjo nustatinėti Kristaus gimimo mėnesio ir dienos. Prabėgus vos keliolikai metų, kai krikščionybei buvo suteikta laisvė, 326-aisiais, jo gimimo šventei buvo paskirta gruodžio 25-oji. Keletą pastarųjų šimtmečių manyta, jog ta data turi tik simbolinę reikšmę: gruodžio 25-oji yra Nenugalimosios Saulės (Sol invictus) pergalės diena, nes po jos diena pradeda ilgėti - šviesėti, o Kristus mums - gyvenimo šviesa, ir šviesos pergalės diena tinka jo gimimui. Bet pastaraisiais metais (rodo Google) iškilo į šviesą svarbūs Kumrano radinių duomenys. Kokie?

Evangelijos pagal Luką 1 skyriuje pasakojama, kaip angelas Gabrielius pirmiausia pasirodė judėjų kunigui Zacharijui ir pranešė, kad jis su žmona Elzbieta, lig tol bevaikiai, susilauks sūnaus, kuris bus laukiamo gelbėtojo pirmtakas. Pusmečiu vėliau tas pats angelas pranešė Juozapo sužadėtinei Marijai, jog ši pagimdys patį tautos laukiamąjį, paskui pavedė Juozapui jį gimusį pavadinti Jėzumi (Dievu Gelbėtoju). Čia siūlo pradžia.

Daugelis skaitytojų tikriausiai jau žino, kokį perversmą Biblijos tyrinėjimuose sukėlė XX a. viduryje, Negyvosios jūros Vakarų Krante, Kumrano olose, rasti raštai iš poros šimtų metų iki mūsų eros pradžios ir pirmojo mūsų eros amžiaus. Vienas tokių raštų įvardija, kad Abdijos kunigų skyrius, kuriam priklausė Zacharijas, tarnybą eidavo paskutinę rugsėjo savaitę, taigi Bizantijos bažnyčia ne veltui minėtam apreiškimui atminti skiria rugsėjo 23 dieną. Kadangi netrukus po šio apreiškimo užsimezgė Jono Krikštytojo gyvybė, natūraliai, po 9 mėnesių nėštumo, jo gimimas patenka į birželio 24-ąją. Na, o Jėzus pusmečiu jaunesnis už Joną, taigi apreiškimas Marijai patenka į kovo 25 dieną, jo gimimas - į gruodžio 25-ąją!"

Kun. VACLOVAS ALIULIS, MIC

http://senas.lzinios.lt/lt/2011-01-08/poziuris/naujametis_audinys.html?print

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...