Koks jūsų asmeninis požiūris į biologinę evoliucija?

Paklausė anonimas Liepos 14, 2011 Tema: Visi kiti
Koks yra oficialus bažnyčios požiūris į biologinę evoliuciją? Ankstesniame klausime neįžvelgiau atsakymo, todėl klausiu dar kartą. Ankstesnis klausimas yra štai čia: http://klauskkunigo.lt/171/koks-yra-j%C5%ABs%C5%B3-asmeninis-po%C5%BEi%C5%ABris-%C4%AF-evoliucij%C4%85.
Atsakyme jūs pateikėte pavyzdį su savaime nesusirenkančiu automobiliu. Evoliucijos teorija yra paprasčiausiai priešinga minėtajam pavyzdžiui - ji neteigia, kad organizmų įvairovė atsirado iškart. Evoliucijos teorija teigia, kad, pagal paskutines žinias, gyvybė žemėje vystėsi virš trijų milijardų žemiškų metų, gyvybės formoms kintant itin lėtai, bet nuosekliai. Noriu sužinoti, kokia yra bažnyčios, kaip institucijos, pozicija šiuo klausimu? Ar bažnyčios bendruomenė yra linkusi visiškai atmesti žmogaus ir kitų sudėtingų gyvūnų atsiradimą iš paprastesnių gyvūnų rūšių?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 15, 2011

Ne, nėra linkusi atmesti. Tai ir yra Dievo kūrybos procesas. Tačiau kalbant apie žmogų ir jo evoliuciją yra tam tikrų niuansų. Jei sakoma, kad žmogus išsivystė iš bezdžionės, tuomet prasilenkiama su tiesa. Mano žiniomis, mokslas dabar taip neteigia. Kiek žinau, evoliucija iš vienos rūšies į kitą tiesiog nevyksta. Taip, galėjo žmogus kažkada būti panašus į bezdžionę, tačiau tai ne tas pat, kas - buvo bezdžionė.

Na, Biblijoje rašoma: "VIEŠPATS Dievas padarė žmogų iš žemės dulkių ir įkvėpė jam į nosį gyvybės alsavimą. Taip žmogus tapo gyva būtybe." (Pr 2,7) Tai gali reikšti ir, kad kažkada buvo laikotarpis, kai tas "padaras" neturėjo Dievo Dvasios ir nebuvo gyva būtybe - žmogumi. Čia tik pasvarstymai.

Šiaip, Bažnyčia neneigia gyvų būtybių ir žmogaus kūno evoliucijos.

Užduoti Klausimą

Temos


...