Jei saugomės nuo pastojimo, vadinasi netenkame ir komunijos, ir išpažinties?

Paklausė Tema: Lytiškumas
Gerbiamas kunige, nedrįstu šia tema kalbėtis su savo parapijos klebonu, todėl klausiu Jūsų.
Su žmona esame bažnytinėje santuokoje, turime du vaikus ir esame nusprendę daugiau vaikų neturėti dėl finansinių, fizinių ir kt. galimybių, todėl saugomės nuo pastojimo. NŠP metodika mes negalime naudotis dėl žmonos nepastovaus ciklo. Jūs jau ne kartą atsakėt, kad kontracepcija yra nuodėmė ir joje būdami mes komunijos priimti negalime. Klausimas būtų dėl išpažinties. Jei šią nuodėmę per išpažintį nuslėpsime arba išpažinsime, bet vėliau sąmoningai kartosime, tai bus dar didesnė nuodėmė.
Ar toliau naudodami kontracepciją negalime eiti ir išpažinties?
Kitaip tariant arba lytiniai santykiai arba religija?
Dėkoju už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Sveiki, Dariau.

Tema tikrai labai jautri. Gražu iš jūsų liudijimo suvokti, kad esate ir pats, ir jūsų žmona jautrūs Dievo reikalams. Ačiū.

Dėl klebono. Gal kaip tik juo reikėtų pasitikėti ir išdrįsti pasikalbėti, nes jis jūsų ganytojas. Jeigu nejauku eiti išpažinties pas savo kleboną, linkiu ieškoti kito nuodėmklausio.

Tai, kas vyksta jūsų intymiam gyvenime, kad naudojate kontracepciją, yra nuodėmė. Jūsų atveju tai nėra sunki nuodėmė. Iš trijų dalykų, kurie nusako, kada ji būna sunki, jūsų situacijoje trūksta laisvos valios. Jūs žinote, kad toks elgesys nesiderina su Bažnyčios mokymu, sąmoningai renkatės šį blogį, bet laisvos valios čia ir nelieka. Kodėl? Nes ją varžo medicininiu keliu atrasta priežastis - žmonos nepastovus ciklas, dėl ko NŠP neveikia.

Jums rūpi, kad po išpažinties ir vėl grįšite prie sprendimo pasirinkti lytinį aktą, paženklintą kontracepcijos. Todėl belieka, kaip sakote arba lytiniai santykiai, arba religija. Žinot, pasirinkit ir viena, ir kita. Patartina vieną kartą savo nuodėmklausiui paaiškinti, kas atsitiko. Ir kiekvieną kartą galima panašiai pasakyti:"Labai apgailestauju, kad nieko negaliu pakeisti". Ir sąžiningai bei nuoširdžiai aptarti su nuodėmklausiu, ką ir kaip daryti.

Manau, ne viena pora išgyvena panašias problemas. Ir mus, kunigus kritikuoja, kodėl mes kišamės į visa tai. Mes nesikišam. Tai tos poros išgyvena problemas ir nori patikti Dievui, bet nežino, ką su visu tuo daryti. Be abejo medicininiu požiūriu einama, pas ginekologą, jeigu stringama kažkur emociniame lygmenyje, galima susitarti dėl vizito pas psichologą. O ką tada kunigas? Kunigas turi rasti laiko išklausyti, kaip žmogus išgyvena dėl esamos situacijos ir pasakyti, kad net ir tada yra Dievo mylimas. Dar svarbu būtų kunigui paklausti, ar atėjęs žmogus tiki ir myli Dievą, net suvokdamas, kad šioje situacijoje negali nieko pakeisti. Dar kunigo reikalas yra žmogui padėti atpažinti, ar yra kur nors pikta valia, nemeilė Dievui, ar tiesiog susidurta su situacija, kuri pagal raidę yra blogis, bet nėra galimybių kažką pakeisti. Dvasia teikia gyvybę. Taigi, kunigas turėtų padaryti viską, kad Dvasia raidę nugalėtų.

Jokiu būdu netylėkite, eidamas išpažinties apie šį reikalą. Nes kitaip tada jau bus šventvagiška išpažintis.

Labai daug galvojau apie jus, Dariau, ir Jūsų žmoną, apie panašioje situacijoje esančias šeimas. Vieną dieną atėjo supratimas, kad, jeigu šios poros supranta, kad myli Dievą, bet esančioje situacijoje negali nieko pakeisti, tegul eina į maldą ir meldžia Dievo, kad Jis kažką keistų. Rašydamas "eina į maldą", turiu mintyje ne pirmą ir paskutinį kartą. Be to maldoje visada galima dėkoti už vienas kitą, už jau turimus du vaikus.

Tad linkiu pasiryžti nuoširdžiai išpažinčiai. Jei galvojate, jog apie tai norėtumėte pasikalbėti ne klausyloje, apie tai susitarkite iš anksto. Bet jei ir jums atrodo, kad klausykla yra geriausia vieta, tai tebūnie ji ir bus.

Turbūt, kad yra dar vienas klausimas į kurį neatsakiau. Ką daryti, jei pasirinktas nuodėmklausys nesupras ir priims sprendimą neteikti išrišimo? Visada galite paklausti, o kaip jis elgtųsi jūsų vietoje. Linkiu ieškoti nuodėmklausio, kuris jus išgirstų.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...