Santuoka su ne kataliku- uzsienieciu

Paklausė Tema: Santuoka
Sveiki, prasau patarkite ar santuoka imanoma su vyru kuris yra ne katalikas?
Kokie turetu buti veiksmai norint susituokti baznycioje? Kokie dokumentai butu reikalingi jei vyras pasikrikstytu ne Lietuvoje arba jei noretu krikstytis Lietuvoje?
Taip pat patarkite jei pora susituokusi ne lietuvoje, ar galetu tuoktis Lietuvos baznycioje su uzsienio metrikacijos liudijimu?
Labai aciu uz atsakyma.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Bet kokiu atveju ar užsienietis katalikas, ar ne katalikas, ar visai nekrikštytas, prieš norint susituokti Katalikų Bažnyčioje Lietuvoje turėtumėte sudaryti civilinę santuoką. Kataliko santuokai su ne kataliku ar visai nekrikštytu asmeniu reikalinga vyskupo leidimas, kuriuo rūpinasi parapijos, kurioje vyktų santuoka, klebonas.

Dėl pasirengimo krikštui. Nežinau, kaip yra šalyje, iš kur yra minimas asmuo. Lietuvoje asmenys nuo 18 metų yra rengiami šiam sakramentui apie pusę metų. Tai labai normali praktika. Juk rengiamasi ne tik kažkokiam formalumui, bet gyvenimui Dieve ir su Dievu.

Dėl civilinės santuokos sudarytos užsienyje. Reikėtų, kad civilinės santuokos dokumentai būtų išversti į lietuvių kalbą patvirtinti notaro. Būtų tikrinama ir per Lietuvos civilinės metrikacijos skyrių ar sudaryta santuoka yra galiojanti ir gali būti pripažįstama Lietuvoje.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...