ar tiesa, kad iš biblijos buvo išbrauktos eilutės apie reinkarnaciją?

Paklausė Tema: Biblija
Girdėjau tokią informaciją, kad imperatorius Konstantinas iš 50-ies evangelijų atrinko ir paliko tik 4, kurias mes dabar ir turime. Kad kitose evangelijose buvo kalbama apie reinkarnaciją (kad toks reiškinys egzistuoja), bet tokių teiginių Šventuosiuose raštuose nebeliko.
Tai tinka teorijai, kad pasaulio valdžia siekia valdyti žmones, ir jai parankiau, kad reinkarnacijos nebūtų, o būtų vienas gyvenimas, ir žmonės labiau bijotų greičiau ateisiančio atlygio po mirties (pragaro už nuodėmingą gyvenimą) negu daugkartinio atgimimo (kad ir kirmėle) suteikiančio miglotą tikimybę, kad galės "pasitaisyti" kitame gyvenime ir neskubės dorai gyventi ir paklusti šiame.
Tai tinka ir kitai minčiai, kylančiai svarstančių žmonių galvose, kad yra viena tiesa, skirta aukščiausiems bažnyčios hierarchams (kad reinkarnacija egzistuoja) ir kita tiesa, skirta paprastiems mirtingiesiems, kurie geriau tegul tiki, kad yra vienas gyvenimas, paklūsta DABAR, ir neuždavinėja bereikalingų klausimų apie prieštaravimus šventuosiuose raštuose.

Dėkui už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Garbė Kristui,

Šiais laikais, kai internetinės paieškos sistemos laikomos patikimesnės už enciklopedijas, sunku ginčytis:))

Apie kanoninių evangelijų patikimumą:

 "Jau antrojo krikščionybės amžiaus pradžioje įvairūs autoriai mini keturias evangelijas ir žino vardus autorių, kuriems jos priskiriamos. Šios evangelijos pasižymi blaiviu dėstymu, tiksliu Šventosios Žemės vietovių nurodymu, Senojo Testamento ir ano meto žydų bei pagonių papročių pažinimu, vienodu Jėzaus Kristaus asmens ir mokymo nušvietimu. Tarpusavyje jos dažniausiai sutaria, vietomis tarytum prieštarauja, bet greičiau papildo viena kitą. Tai ypač tinka pirmosioms trims - Mato, Morkaus ir Luko - evangelijoms. Jos tiesiog vadinamos sinoptinėmis, apžvelgiančiomis vienu žvilgsniu. Jų turinys - Jėzaus Kristaus gyvenimo įvykiai ir jo mokymo bruožai. Ketvirtoji, Jono, evangelija nepaneigia anų trijų, bet yra greičiau teologinė negu istorinė, ir daugiausia svarsto Jėzaus, kaip žmogumi tapusio Amžinojo Tėvo Sūnaus, slėpinį. Lietuvos Biblijos draugija yra išleidusi Keturių evangelijų sinopsę (2004). Joje gretimuose stulpeliuose surikiuotos atitinkamos visų keturių evangelijų tekstų dalys.

Apokrifinės evangelijos nuo pripažintųjų kanoninių skiriasi ir kilme, ir turiniu: jos visos vėlesnės - iš II, III ar dar vėlesnių amžių ir akivaizdžiai yra mažai patikimos. Kai kurios pavadintos jau seniai mirusių apaštalų vardais, dauguma kupinos legendų, kitos dėsto mokslą, aiškiai skirtingą nuo Kristaus ir apaštalų skelbtojo". (dė laiko atsakymui stokos, čia remiuosi Kun. VACLOVAS ALIULIS, MIC straipsniu)

http://senas.lzinios.lt/lt/2011-01-08/poziuris/naujametis_audinys.html?print

Konstantinas I (kitaip Konstantinas Didysis, lot. Constantinus I Magnus; Flavius Valerius Constantinus; g. 272 m.  gyveno žymiai vėliau:)) sutikite

 

Dėl sąmokslo teorijų beviltiška ginčytis, pirmą kartą išgirdau iš jūsų tokius svarstymus. Įdomu kokiu šaltiniu remiatės? Sutinku, reikia laiko ir pastangų susipažįstant su krikščionybės istorija ir tikėjimo šaltiniais, bet nepatingėkite laiko savišvietai, kad ir šiam straipsniui:

http://www.katalikuleidiniai.lt/index.php?lng=lt&content=pages&page_id=11&book_id=117

Pagarbiai

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...