Jehovos judėjimas leidžia saugotis nėštumo, ar jie iškraipo Bibliją?

Paklausė Tema: Visi kiti
Sveiki,
Jehovos liudytojai paliko man žurnaliuką, kuriame daug atsakymų į rūpimus klausimus. Klausimas: ar galima sutuoktiniams naudoti kontraceptines priemones? atsakymas: Jėzus Kristus nesakė, kad krikščionių pora privalo turėti vaikų. Tokio paliepimo nedavė ir nė vienas jo pirmųjų mokinių. Konkretaus draudimo saugotis nėštumo Biblijoje nėra.
Ar Jehovos liudytojai neteisingai interpetuoja Bibliją? Kodėl katalikų bažnyčia leidžia tik natūralų šeimos planavimą, ir draudžia nežudančias gemalo kontraceptines priemones (prezervatyvus, nutrauktą aktą, be to yra ir kontraceptinių tablečių, kurios sudaro sąlygas, kad apsivaisinimas neįvyktų, nes nesubręsta moters kiaušinėlis) Nesuprantu, kuo skiriasi nevaisingų dienų skaičiavimas ir prezervatyvas, siekiant apriboti nėštumų skaičių šeimoje. Natūralus šeimos planavimo metodas nėra patikimas, nes žmogaus organizmas nėra neklystantis laikrodis, kad taip būtų paprasta nustatyti nevaisingas dienas. Gamta yra gamta, negalime jos įsprausti i matematines taisyklės. Jau patys auginame ir kiti žmonės susilaukė vaikų, kurie užsimezgė taikant natūralų metodą. Tokia buvo Dievo valia :) Bet jeigu šeima jau turi užtektinai vaikų (kad juos išmaitintų), jeigu nėštumai daugiau nepageidautini, kodėl šeima negalėtų saugotis patikimesniais būdais? Natūralų metodą naudoja labai mažai vaisingo amžiaus žmonių, tikrai ne visi, kurie yra aktyvūs normalūs praktikuojantys ir kitiems galbūt pavyzdžiu atrodantys katalikai. Pagal šioje svetainėje jau skaitytus kunigų pasisakymus išeina, kad visi kiti būdai išskyrus natūralų yra neleidžiami. Aš nenoriu būti melagė, atgailauti dėl šitų "nuodėmių", kurių žinau, kad negalėsiu atsisakyti, nes natūraliu metodu nusivyliau, o daugiau nėštumų tikrai nepageidauju, turiu 2 vaikus, mano organizmas sunkiai pakelia nėštumą, negaliu rizikuoti natūraliais metodais. Katalikų bažnyčia, kad ir kokia gimtoji ji man būtų, turi tiek draudimų susijusių su šiuolaikine gyvensena, kad aš nebesuprantu, kaip išlikti kataliku. Aš nenoriu sekti Jehovos liudytojais, nors jų teiginiai labai pritaikyti šiuolaikiniam žmogui. Kad ir šitas: Biblija išsiskirti nedraudžia. Tačiau Jėzus nurodė vienintelę pateisinamą priežastį t.y. kitos pusės ištvirkavimą: "Tas, kuris išsiskiria su žmona ne dėl ištvirkavimo ir veda kitą, svetimauja" (Mato 19:9).
Labai daug klausimų. Tačiau faktas, kad begaliniai ne visai suprantami draudimai uždaro kelią šiuolaikiniams žmonėms į katalikų bažnyčią. Katalikų bažnyčiai laikas keistis, juks daug kas priklauso nuo interpretacijos, jeigu anksčiau Senajame Testamente žudymas, arba vėliau kryžiaus žygiai buvo "gerai", o dabar žudymas laikomas blogiu, tai kodėl augimas ir keitimasis atsižvelgiant į šios dienos gyvenimo ir mokslo realijas negalėtų būti ir žmonių doro bet vis tik lytinio gyvenimo, kuris vyksta porose, atžvilgiu?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Sveiki,

 

Jeigu klausiate nuoširdžiai linkėčiau susirasti dvasininką sielovadinei konsultacijai. Labai daug padrikų minčių jūsų svarstymai. Pakalbėtumėte apie "ne visai suprantami draudimai" ir kt. dominančias temas.

Pagarbiai

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...