Prakeikimas ir kaltė

Paklausė K. B. Sausio 23, 2019 Tema: Bažnyčia
Garbė Jėzui Kristui,
Šiaip esu netikinti, tačiau kelių paskutinių savaičių įvykiai stipriai verčia mane susimąstyti dėl tikėjimo klausimų. Prieš maždaug 5 metų labai smarkiai prakeikiau vieną asmenį, nes jis padarė siaubingą dalyką, dėl kurio dar ilgai negalėjau atleisti.
Tąkart prikalbėjau siaubingų dalykų, kurių neturėjau sakyti, tačiau praėjus įkarščiui taip ir nesugebėjau atsiprašyti. Prieš porą savaičių sužinojau, kad tas žmogus, kurį prakeikiau, tragiškai žuvo. Nuo to karto negaliu rasti ramybės, nes kaltinu save dėl jo žūties ir skausmo, kurį turėjo patirti jo artimieji. Beveik kiekvieną naktį sapnuoju tą patį košmarą, kurio metu mane lanko tas žuvęs žmogus. Nežinau, kaip turėčiau elgtis.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 9, 2019
Jeigu esate pakrikštyta, savu laiku pasirengusi ir priėmusi Išpažinties ir šv. Komunijos sakramentus, jei šiuo metu negyvenate kaip žmona su vyru susidėjusi ar tik civilinėje santuokoje rekomenduočiau pasiruošti išpažinčiai. Pasirengti Jums padės sąžinės tyrimo klausimai.

http://www.katalikai.lt/index.php?id=203

Jeigu nesate priėmusi Krikšto arba esate bet nepasirengusi Išpažinčiai ir šv. Komunijai išpažinties atlikti negalite. Gal bent gyvas pokalbis su dvasininku būtų "pirmoji pagalba". Dėl galvojimo, jog dėl jūsų pasakytų žodžių tam žmogui pasidarė blogai, neskubėčiau prisiimti kaltės. Esate kalta, kad pasakėte ar palinkėjote tam žmogui siaubingus dalykus. Jeigu palinkėjote, kad jis tragiškai žūtų ir taip nutiko tai tik velnio gundymas, kad savęs nekęstumėte, neturėtumėte ramybės. Dar gi priklauso daug dalykų, kaip tas žmogus vedė savo gyvenimą, kodėl ištiko toji tragiška žūtis. Šiame susirašinėjime tikrai sunku būtų išspręsti jūsų problema. Raskite šiame atsakymą jums tinkamiausią išeitį. Visada galite asmeninėje maldoje apgailėti tai, ko prikalbėjote tam žmogui, pasimelsti už to žmogau artimuosius.
Užduoti Klausimą

Temos


...