Kaip mylėti artimą?

Paklausė Ona Vasario 28, 2019 Tema: Religija
Garbė Jėzui Kristui!
prašau pasidalinkite savo mintimis, kaip mylėti tą savo artimą, kai tai atrodo neįmanoma.
Situacija tokia, kad turime giminaitę. Ji tikinti. Ir šiaip visa šeima yra tikintys žmonės.
Jos charakteris ir būdas labai apsunkina bendravimą, galima sakyti aplamai dėl jos būdo šeima suskilo, atsiribojo, praktiškai nebebendrauja...
Kol kas dar yra "bendrų reikalų" - rūpestis senyvo amžiaus mama.
Teta siekia visus valdyti, daryti visiems įtaką, kuria planus, ir visi turi juos įgyvendinti.
Apie kažkokius pasikalbėjimus, pasitarimus, kompromisus negali būti nė kalbos.
Mes visi kaip žmonės esame "nurašyti", tik ji viena teisi, ji jauniausias vaikas, ir jai jokios pareigos nepriklauso, tik visi kiti turi viską padaryti iki galo, o ji - tiek kiek tai jai patogu.
Apie kažkokį dėkingumą ar supratimą nėra kalbos, širdyje pykčio stengiamės nesinešioti, tačiau mes jos tiesiog bijom ir vengiam.
Nes nebūna nė karto, kai nebūtum sumaišytas su žemėm: "tau rūpi tik pinigai", "savanaudžiai", "egoistai". O ar galima įlysti į kito žmogaus širdį ir mintis?
Ar mokslus baigęs ir gaudamas savo sąžiningu darbu didesnį atlyginimą esi blogas? Ar čia jau nuodėmė? Ji niekur nedirba, ir tai yra jos pasirinkimas, bet tai yra parazituojantis reikalas, nes visi kažkodėl ją turi remti. Sveikada leidžia, tiesiog dabar tiek labdaros gali sulaukti, kad tikrai neapsimoka ir dirbti.
Ji uoli katalikė, o mes taip pat stengiamės praktikuoti (nors be reklamos), bet kartais atrodo, kad žmogus bažnyčioje randa pasiteisinimą, o kažkas vis tiek turi vežti visą naštą. Taip norisi, kad kunigai dažniau paaiškintų, kaip tą savo artimą mylėti, kaip auklėti vaikus, kad taip neatsitiktų, kaip skiepyti brolišką meilę. Norisi paprastais žodžiais išgirsti: nedarykit taip ir taip. Nes ne visi žmonės supranta...
Kaip mylėti tą savo artimą, kai iš jo pusės nuolat patiri psichologiną smurtą.
Ir kas yra vis dėlto teisingas tikėjimas. Vos vieną kartą teko girdėti pamokslą panašia tema.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 21, 2019
Įvykdysite artimo meilės įsakymą, jei nesiekdami keisti to, ko nepajėgsite, tiesiog nelinkėsite kitam žmogui jokio blogio, o linkėti ir pagal galimybes daryti jam gera.
Užduoti Klausimą

Temos


...