Sutvirtinimo sakramento globėjų (tėvų) lytis

Paklausė Gražina Balandžio 28, 2019 Tema: Visi kiti
1. Kai kuriose Lietuvos Bažnyčių svetainėse akcentuojama, kad tradiciškai Sutvirtinimo globėjas būna tos pačios lyties kaip ir sutvirtinamasis. Nerašo, kad gali būti priešingos lyties. Todėl visuomenėje paplito nuomonė, kad globėjo pagrindinis kriterijus - lytis, o paskui žiūri ar atitinka reikalavimus, kurie kai kuriems žmonėms ne tokie reikšmingi (pvz., sakramentų turėjimas, krikščioniškas gyvenimas).  KANONUOSE APIE LYTĮ NIEKO NEPARAŠYTA. AR TRADICIJA YRA PRIEVOLĖ? Ar Sutvirtinimo globėjas PRIVALO būti tos pačios lyties kaip ir Sutvirtinimo sakramentui besiruošiantis asmuo: merginai-mama, vyrui-tėvas?
2. Norime, kad pas dukrą Sutvirtinimo globėju (tėvu) būtų vyras (ne giminaitis). Jis ne krikštatėvis, bet dukrai autoritetas, krikštytas, priėmęs pirmosios komunijos ir sutvirtinimo sakramentus, gyvenantis pareigingo krikščionio gyvenimą, atitinka visus kanonų reikalavimus. Manau, kad pagrindinis Sutvirtinimo globėjo kriterijus yra ne lytis, o globėjo pareigingas krikščioniškas gyvenimas.  Ar gali pas merginą Sutvirtinimo globėju būtų vyras?
Jūsų svetainėje radau vieną atsakymą, kad reikia laikytis tradicijos: merginai-mama, vyrui-tėvas, kiti du kunigai atsakė, kad galima merginai-tėvą, vyrui-mamą. Tai kaip iš tikrųjų? Ačiū

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Birželio 21, 2019
Jūs jau pati atsakėte į klausimą: lytis nėra svarbu. Taip pat tradicija nėra įstatymas ir galima pasielgti ne pagal ją, jei tas nesukelia kam nors materialaus arba dvasinio nuostolio.
Užduoti Klausimą

Temos


...