Ar galima eiti komunijos, jei naudoji apsaugos priemones.

Paklausė Tema: Lytiškumas
Laba diena,

Išpažinties aš buvau  senai, gal prieš 10 metų. Neidavau, nes ne kiekvieną sekmadienį dalyvaudavau Šventose mišiose ir nejaučiau dėl to didelio sąžinės graužimo. Dabar jau gal metai jaučiu didelę trauką į bažnyčią, stengiuosi nepraleisti Šv. mišių. Jaučiu norą išpažinti nuodėmes ir priimti komuniją, tačiau kuo daugiau gilinuosi, skaitau ir domiuosi, tuo labiau atrodo, kad neįmanoma laikytis visų bažnyčios įsakymų. Sakau bažnyčios, nes ne visada suprantu, ar tikrai ir Dievo tokie įsakymai. Pavyzdžiui, kaip galima laikyti, kad žmogui duota laisva valia valdyti savo gyvenimą, jei negali saugotis nėštumo. Aš turėčiau tik gimdyti ir gimdyti, o jau turiu vaikų ir daugiau nebenoriu. vaisingų dienų skaičiavimas yra visiškai netikslingas ir nepatikimas metodas. Didžioji dauguma žmonių naudoja apsaugos priemones, tačiau eina komunijos, tai kaip čia yra.
Pastebėjau, kad jūs arba neatsakinėjate į tokius keblius klausimus, arba atsakote - nenori, nedaryk. Bet aš labai prašyčiau patarti, kaip elgtis, kai laikytis tokio įsakymo neišeina, o trauka tikėjimui yra.
Daugiau dėl visų kitų nuodėmių gailiuosi ir stengiuosi jų nedaryti, na bet tas vienintelis dalykas kaip ir neleidžia man priimti komunijos, ar ne taip?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė

Mūsų tikėjimas yra radikalus. Tai pirmiausia reikia suprasti.

Mitas yra, kad naturalus šeimos planavimo metodas yra nepatikimas. Jis yra pakankamai patikimas, tik nereikia skubėt nueiti lengviausiu keliu, bet pasidomėti (geranoriškai). Nebūkit kontraceptikų pramonės vergai su išpudrintom "šiuolaikinėm" smegenim. Atleiskit už tokį toną...

Klaida yra Bažnyčios įsakymus priešinti su Dievo įsakymais. Bažnyčia nemoko išrasto tikėjimo, bet saugo ir perduoda Kristaus apreikštąjį tikėjimą, kuris yra "ankšti vartai" ir "siauras kelias", kurį "nedaugelis atranda" (vėl primenu, kad mūsų tikėjimas yra radikalus) (Mt 7,14).

Taip, žmogui duota laisva valia. Užtat ir yra taip pat ne tik amžinojo gyvenio, bet ir pražūties galimybė.

Na, o kalbant apie apsisaugojimo priemones - jos irgi nėra vienodos. Blogiausia, kai naudojamos abortyvinės priemonės, t.y. tos, kurios leidžia atsirasti gyvybei, tačiau neleidžia jai gyventi. O šiaip apsisaugojimo priemonės turi savo pasekmes ir vyro ir žmonos santykiuose (praktiškai programuoja skyrybas). Žmogus juk turi ir pasąmonę...

Bažnyčia niekuomet nedraudžia ko nors vien todėl, kad draustų ir tiek. Nėra "negalima" tik todėl, kad negalima, bet, kad yra tam priežastis. Visuomet sakoma tikintiesiems neiti tuo keliu, kuris žmogų padarys ne laimingą.

Atsakė
Kviečiu jus, pasirengti ir švęsti susitaikinimo (išpažinties) sakramentą. Santuokinė meilė yra atvira gyvybei, todėl daromas moralinis blogis, kai to nepaisoma. Dėl natūralaus šeimos planavimo galima pasiteirauti šeimos centruose vyskupijose. Moralinis gyvenimas kyla iš dekalogo ir Bažnyčios mokymo, bet ne iš žmonių blogo pavyzdžio. Linkiu, neatidėti išpažinties ir per ją gauti atsakymus.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...