Pamestas sutvirtinimo sakramento liudijimas

Paklausė Tema: Krikštas
Sveiki rugsejo menesi tureciau tapti kriksto mama. Esu priemusi Pirmosios Komunijos ir Sutvirtinimo Sakramenta, turiu Komunija patvirtinanti liudijima, bet Kunigas prašo ir Sutvirtinimo Sakramento liudijimo, kaip galeciau gauti jo kopija nes originalas kaskur pasimete. Beja gyvenu ne lietuvoje ir neturiu galimybes nueiti i savo parapijos baznycia kurioja priemiau Sakramenta.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Kunigas turi teisę reikalauti įrodyti, jog esate krikštyta, priėmusi Sutvirtinimą, Pirmąją Komuniją. Informacija apie priimtą sutvirtinimo sakramentą paprstai perduodama parapijai, kurioje vyko asmens krikštas, kad faktas apie Sutvirtinimą būtų įrašytas krikšto įraše. Tad rekomenduoju kreiptis į savo krikšto parapiją, kad patikrintų ar yra padarytas toks įrašas. Jei yra, paprašyti parašyti krikšto pažymą, kurioje yra speciali grafa, kurioje nurodoma Sutvirtinimo priėmimo vieta ir data.

Jei tokio įrašo nėra, belieka kunigui patikėti, kad esate sutvirtinita. Manau jūs juk nesate suinteresuota apie tokį dalyką meluoti. Jeigu taip, kam tapti krikšto mama, ar ne? Tad jei nepavyktų pažymomis įrodyti jūsų sutvirtinimo, paaiškinkite pažymos reikalaujančiam kunigui, kad esate sutvirtininta, bet pažymą apie Sutvirtinimą esate pametusi, o krikšto metrikuose įrašas nepadarytas.

Dar viena iš galimybių kreiptis į tos vyskupijos kuriją, kurios teritorijoje priėmėte Sutvirtinimą. Paprastai klebonai vyskupui pateikia sąrašą asmenų, kurie priėmė šį sakramentą.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...