Ką daryti, jei nenorime pastoti bet negalime naudoti nšp

Paklausė Tema: Lytiškumas
Garbė Jėzui Kristui. Su vyru esame susituokę bažnyčioje. Per sužadėtinių kursus susipažinome su nšp. Man šis šeimos planavimo metodas labai patiko. Pasiūliau vyrui juo naudotis - jis ne prieštaravo (vyras nėra praktikuojantis katalikas, bet sutiko kad nenaudosime kontracepcijos dėl poveikio sveikatai). Pradėjau daug apie tai skaityti ir mokytis savarankiškai. Nors nematavau bkt kas rytą (neleido aplinkybės) o rėmiausi kitais vaisingumo požymiais, 8 metus metodas nepavedė. Gimė 2 planuoti laukti vaikai. Vyras neprieštaravo, bet ir nebuvo sužavėtas nšp, jautėsi nepasitenkinimas kad negali mylėtis tada kai nori. Suprantu dabar, kad dariau klaidą kartais vaisingomis dienomis naudodamasi prezervatyvais (nežinojau kad tai irgi yra nuodėmė), "neauklėjau" vyro. Dėl finansų, amžiaus (man netoli 40) nusprendėme daugiau tikrai vaikų neturėti. Bet atsitiko taip, kad pastojau. Vyras tikrai neapsidžiaugė, bet po ilgo pokalbio susitaikė su mintimi kad yra kaip yra. Visą mano nėštumą matėsi, kad viduje jis kovoja pats su savimi, nes tikrai jau nenorėjo daugiau tapti tėčiu. Gimus vaikeliui dar ilgai nebuvo jam meilės vaikui. Atrodo tik dabar, kai vaikui 8 mėnesiai, atsirado tėviški jausmai.
Žodžiu, natūralu, kad iškilo klausimas kaip saugotis. Pradedu galvoti, kad nšp esu įvaldžiusi nepakankamai, ir reikia kursų, į kurias eičiau viena, nes vyro neprikalbinčiau. Jo nuomone kadangi man reikia stebėti mano kūną, tai ką jam ten veikti, ir apskritai visą laiką kai taikėme nšp, tai daigiau buvo mano rūpestis. Eiti į kursus bent jau kol kas negaliu nes mažas vaikas be manęs nepasilieka (maitinu pati). Dar prieš nėštumą prasidėjo problemos su hormonais, nereguliarus ciklas ir besimptomė vaisingų dienų pradžia, ko pasekoje ir gimė 3 vaikas. Galvojame apie neabortuojančią kontracepciją, bet tai kaip suprantu nuodėmė. Bet ir ketvirto vaikelio tikrai nenorime, nes jaučiame didelę atsakomybę už esamus vaikus, be to gyvenimo sąlygos jau nebeleistų. Po ilgos mano istorijos klausimas būtų toks: ar nuodėmė yra atsakingai žiūrėti į tėvystę ir nenorėti daugiau vaikų siekiant tinkamai išauklėti ir aprūpinti turimus vaikus.l? Atsižvelgiant į tai, kad nšp nepasiteisino ir dėl organizmo ypatumų bei kitų aplinkybių, bent jau laikinai negaliu jo naudotis ir naudosiu neabortuojančią kontracepcija ar tai bus sunki nuodėmė? Jei vis dėl to naudosime kontracepciją kaip elgtis per išpažintį ir su šventuoju sakramentu ar apskritai negalėsiu jais naudotis. Nes išėjus iš bažnyčios vis vien busiu priversta nusidėti. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Kaip suprantu praktikuojate išpažinties sakramentą. Jeigu turite savo nuodėmklausį, nuoširdžiai ne klausykloje pasikalbėkite apie tai ir bandykite ieškoti naudingo. Dar apie savo problemą galite parašyti kun. Andriui Narbekovui, kuris vienas geriausių specialistų šiuose moraliniuose klausimuose. andrius.narbekovas@vdu.lt

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...